Фернандо Алонсо заврши во болница по сообраќајна несреќа

Ф1
Б.С.Б.
/ 12.02.2021 / 10:04

Возачот на Ф1, Фернандо Алонсо е префрлен во болница во Швајцарија откако доживеа несреќа додека возеше велосипед како дел од неговиот тренинг.

Шпанецот заврши во болница откако наводно е удрен од автомобил.

„Фернандо е свесен и се чувствува добро. Утре го очекуваат понатамошни медицински испитувања. Alpine F1 тимот во овој момент нема да дава други изјави. Наредните информации ќе бидат соопштени утре“, стои во кратката изјава на неговиот тим.

Алонсо се враќа во Формула 1 по двегодишно отсуство. Двократниот светски шампион во Формула 1 последен пат се натпреваруваше за McLaren пред да се натпреварува во два наврати на Indy 500.

URL
реклама

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more

Ф1

Откажана трката за ГН на Турција, австриски Шпилберг домаќин на две трки

Read more

Верстапен: Се надеваме дека болидот на Ред Бул ќе стане малку побрз

Read more

Разгаленото дете на кое тато му плаќа да вози во Формула 1

Read more

Мерцедес го презентираше болидот за новата Ф1 сезона

Read more
 

Спорт

  • filter

15 мај 1987, роден е тенисерот Енди Мареј

Читај повеќе
  • play_arrow

Феран Торес, мајсторе!

Читај повеќе

Откажана трката за ГН на Турција, австриски Шпилберг домаќин на две трки

Читај повеќе

Пирло: Интер беа подобри и пожелни за успех од нас

Читај повеќе
  • play_arrow

УЕФА ја презентираше официјалната песна за ЕУРО 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Манчестер Јунајтед постави негативен рекорд по примени голови на домашен терен

Читај повеќе

Мекгрегор најплатен спортист во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Нејмар со иронична порака: Ви благодарам што ме лишивте од финалето

Читај повеќе

Истанбул може да биде домаќин на финалето во ЛШ во 2023

Читај повеќе