Fiat Panda Cross е најдобриот кросовер за 2020 година

Четврта година по ред, Fiat Panda Cross ја освојува титулата Најдобар кросовер во изборот на британското списание 4x4.

Списанието 4х4 e единственото специјализирано списание за автомобили со погон на сите четири тркала и пикап модели во Британија.

Тимот од специјалисти ја оценуваше големата понуда на возила кои ја сочинуваат оваа класа, анализирајќи ги од комфорот и квалитетот до теренските перформанси и трошоците за одржување, се наведува во соопштението.

Моделот го движи 1,2-литарски бензин мотор со 69 КС, како и 0,9-литарски TwinAir турбо бензин мотор со верзии од 65, 85 и 90 коњски сили.

Овој мотор може да се нарача и во комбинација со погон на метан, а во тој случај располага со 80 коњски сили.

Тагови
реклама

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Од утре почнува пописот - еве кој прв ќе се попишува

Read more

Тешка сообраќајна несреќа на Пониква, загина девојче

Read more

Авто новости

Хит - електричен автомобил кој чини 4.500 долари

Read more

Mercedes C-Class на струја ќе стигне по 2024 година

Read more

Играчите на Реал ги добија новите Audi „ѕверки“: Кој го избра најскапиот модел?

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more
 

Автомобили

Хит - електричен автомобил кој чини 4.500 долари

Читај повеќе

Mercedes C-Class на струја ќе стигне по 2024 година

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Играчите на Реал ги добија новите Audi „ѕверки“: Кој го избра најскапиот модел?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Читај повеќе
  • filter

Како изгледа возниот парк на Илон Маск?

Читај повеќе
  • filter

Освежениот MINI со 5 врати пристигнува во март

Читај повеќе
  • filter

Ова е најмоќниот Land Rover Defender кој развива 525 коњски сили

Читај повеќе

Колку се различни жените и мажите кога купуваат автомобил?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ставајте појас во кола, токму тоа му го спаси животот на Тајгер Вудс во сообраќајката

Читај повеќе