Firefox се ажурира и кога не го користите

Firefox сега се ажурира дури и кога не е активен.

Firefox за Windows често се ажурира, а понекогаш доаѓа и до проблеми за корисниците.

Често се случува кога ќе се најавите на Firefox да добиете информација дека прелистувачот е „out of date“, затоа мора да го ажурирате и да изгубите време на тоа.

Сега пристигна Background update и Firefox автоматски ќе се ажурира дури и кога не е активен, што ќе им ја олесни работата на корисниците.

Автоматските ажурирања пристигнаа со верзијата Firefox 90. Beta и повеќе нема чекање.

Прелистувачот автоматски ќе проверува дали има нова верзија на секои седум часа и автоматски го ажурира Firefox.

Кога прелистувачот е активен, тој повеќе нема да презема ажурирања.

Тагови
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

Интернет

Google ќе ги забрани апликациите за купување сексуални услуги на интернет

Read more

Google и Facebook воведуваат задолжителна вакцинација за вработените во САД

Read more

Instagram ќе го преведува вашето Story на повеќе од 90 јазици

Read more

Русија парично ги казни Facebook и Telegram

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Дали новиот телескоп на НАСА ќе ја реши мистеријата за темната енергија?

Читај повеќе

Климатска криза пред 325 милиони години ги истребила праисториските ајкули

Читај повеќе

Што се случува со пчелите ако внесат кофеин?

Читај повеќе

Климатските промени ќе предизвикуваат уште поекстремни временски услови

Читај повеќе

Дали ќе ги спасиме северните бели носорози од истребување?

Читај повеќе

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Читај повеќе

Sony продаде повеќе од 10 милиони конзоли PlayStation 5

Читај повеќе

Претставени Huawei P50 и P50 Pro

Читај повеќе

Рускиот модул Наука ја дестабилизираше Меѓународната вселенска станица

Читај повеќе