Фит мама: Како безбедно да вежбате со вашето бебе?

А.С.
/ 02.07.2022 / 13:47

Враќањето во форма по породувањето може да ви изгледа страшно и на повеќето новопечени мајки тоа е последното нешто што им паѓа на памет.

Фитнес инструкторката Ана Кајзер го знае тоа бидејќи и таа има едногодишен син, па направи систем од вежби со кои ќе можете безбедно  да вежбате заедно со вашето бебе, во удобноста на вашиот дом.

„Бебето ви функционира како тег во вежбите. Не ви треба ништо друго“, вели Ана која е лична инструкторка на Шакира и Кели Рипа.

Овој 15-минутен тренинг вклучува разни вежби и е забавен како за мајката, така и за бебето.

„Вашиот ум е посилен од телото. Секоја жена е различна и мора да знаете што можете реално да направите со вашето тело“, објаснува Ана.

„Обидете се да почнете со вежбање додека бебето е помало. Како што расте бебето, така ќе имате повеќе обврски околу него, па ќе ви треба сила и енергија.“

Remote video URL
реклама

Во кои години жените имаат најголем сексуален нагон?

Read more

Босна има мал излез на море, но и една прекрасна плажа

Read more

Научници сакаат да го „оживеат“ изумрениот тасманиски тигар

Read more

Хороскопски знаци кои најдобро знаат како да уживаат во животот

Read more

Фит

Ако сакате тенок струк и цврст задник: 10 минути домашен тренинг за секој ден

Read more

Пет причини зошто одењето по песок е здраво

Read more

Проверете колку сте издржливи: 24 минути комплексни јога вежби

Read more

Најдобрите пилатес вежби за совршени нозе

Read more
 

Магазин

Колку пати може да се користи истиот брич?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ако сакате тенок струк и цврст задник: 10 минути домашен тренинг за секој ден

Читај повеќе

Од преголема концентрација стануваме уморни, научниците открија зошто

Читај повеќе

Четири едноставни работи кои целосно ќе ви го променат животот

Читај повеќе

Три причини зошто не е добро да пиете вода во текот на оброк

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога Дубаи „исчезна“ во песочна бура

Читај повеќе

Во кои години жените имаат најголем сексуален нагон?

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои најдобро знаат како да уживаат во животот

Читај повеќе

Пет причини зошто одењето по песок е здраво

Читај повеќе