Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

А.С.
/ 17.09.2020 / 20:24

Од грешките најубаво се учи, ама некои грешки не мора да ги направите вие лично за да научите од нив.

Главниот експерт во тимот на Gravity Transformation - Fat Loss Experts ги споделува овие девет работи за кои вели дека посакува некој да му ги кажел кога почнал да вежба. Тој вели – учете од моите грешки за начинот на вежбање и исхрана кога сте на почетокот на вашата мисија за остварување на својата фитнес цел.

реклама

Фит

15-минутни вежби за секси грб и затегнати раце со тегови

Read more

7 одлични вежби за совршени бицепси

Read more

Вежбање по породувањето: Кога да почнете и на што треба да обрнете посебно внимание?

Read more

Неколку причини зошто пешачењето во природа е добро за вашето здравје

Read more

Нови видеа

play_arrow

10 играчи кои биле понижени од нивните менаџери

Read more
play_arrow

Најлошите трансфери со потпис на Пеп Гуардиола

Read more
play_arrow

Најпотценетата Бетмен игра на сите времиња

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за „The Ripper“

Read more
play_arrow

Хит на интернет: Германски овчар прави склекови со полицајците

Read more
play_arrow

Џастин Бибер и Шон Мендес пеат за предизвиците на славата во „Monster“

Read more
play_arrow

Погледнете како F-22 Raptor ѝ пркоси на гравитацијата

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Чоколадни крофни

Read more
play_arrow

Што се случува со стадионот на духови во Валенсија?

Read more
play_arrow

Модна приказна: Костимите во четвртата сезона на „The Crown“

Read more
play_arrow

Германска реклама за борба против COVID-19 стана хит на интернет

Read more