Флојд Мејведер доби доживотна забрана да купува во Bugatti 

Поранешниот американски боксер Флојд Мејведер Јуниор (44) се најде на црната листа на познатиот производител на автомобили Bugatti откако направи неверојатен потег и доби забрана да ги купува нивните возила.

Американецот отсекогаш делувал опседнат со пари, поради што го добил прекарот Money за време на блескавата кариера во рингот каде што помина непоразен во 50 борби.

Неговото богатство се проценува на повеќе од 1,2 милијарди долари, а често се фали во јавноста со своите пари, автомобили, скапи часовници и накит, а често бил и мета на критичарите.

Сепак, постои една работа на која Мејведер не се гордее, нешто за што се исмејуваат. Иако има голема колекција на автомобили, Мејведер повеќе не смее да купува автомобили Bugatti. Причината е што компанијата го стави боксерот на црната листа.

Bugatti уште од самиот почеток му даваше посебен третман и привилегии како ВИП клиент, но сето тоа се промени кога му ставија доживотно вето откако дознаа дека Мејведер продал еден од автомобилите за многу повеќе пари отколку што го купил.

Сега кога веќе ја нема поддршката од Bugatti, Мејведер реши да започне со промоција на еден од нивните главни конкуренти - Lamborghini. Неколку пати е виден како вози автомобили од овој бренд, покажувајќи ги Lamborghini возилата кои моментално ги поседува.

реклама

Хороскопски знаци кои ги очекува голема среќа во декември

Read more

Годишниот хороскоп за 2023 предупредува два хороскопски знаци

Read more

Најпопуларниот јутјубер ќе се кандидира за претседател на САД

Read more

Вработен во Катар стана интернет сензација: Попопуларен е и од Меси

Read more

Авто новости

Tesla повлекува повеќе од 80.000 возила

Read more

Се продава единственото Ferrari Enzo во фабричка мат црна боја

Read more

На која осовина да го ставите подобриот пар гуми – напред или назад?

Read more

Дали би платиле претплата за вашиот Mercedes да забрзува побрзо од „обичните“?

Read more
 

Автомобили

Tesla повлекува повеќе од 80.000 возила

Читај повеќе
  • filter

Се продава единственото Ferrari Enzo во фабричка мат црна боја

Читај повеќе

На која осовина да го ставите подобриот пар гуми – напред или назад?

Читај повеќе

Дали би платиле претплата за вашиот Mercedes да забрзува побрзо од „обичните“?

Читај повеќе

Москвич се врати на производна лента по 20 години

Читај повеќе
  • filter

Прво повлекување возила за Lamborghini Countach

Читај повеќе

Volkswagen нема веќе да ѝ дише на Tesla во врат, го враќа Golf

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Abarth го претстави електричниот 500e: До „стотка“ за седум секунди

Читај повеќе

ЕУ воведе нови ознаки на автомобилските гуми

Читај повеќе