Фоњини двапати го погоди Мело во меѓуножјето, па прослави поен

Иван Додиг и Марсело Мело се пласираа во полуфиналето на машките парови на АТП турнирот од Мастерс 1000 серијата во Индијан Велс откако во четвртфиналето ги победија Италијанците Фабио Фоњини и Лоренцо Сонего.

Во текот на мечот беа видени две непријатни ситуации за бразилскиот тенисер, двете по заслуга на Фоњини.

Мело двапати беше погоден во меѓуножјето. Првиот пат во вториот гем на мечот, а вториот пат во деветтиот гем на вториот сет по што веројатно и самиот зачуден како може тоа да се случи, Фоњини подигна стисната тупаница во воздух и со насмевка тргна да го прослави поенот.

Додиг и Мело во полуфиналето ќе се сретнат со Џон Пирс и Филип Полашек.

Remote video URL
реклама
Тајните на една држава: Зошто Финска е меѓу најуспешните земји во светот?

Тајните на една држава: Зошто Финска е меѓу најуспешните земји во светот?

Read more
Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Како на филм: Воз предизвикал уривање на дел од мост и се запалил

Read more

Историски преседан во Лигата на шампиони

Read more

Тенис

Тајли: Новак не би сакал да ризикува да не игра на АО

Read more

Виландер: Веќе не му се плашат на Ѓоковиќ

Read more

Ѓоковиќ го нема во најавата за АО

Read more

Украден часовникот на Медведев вреден 200 илјади евра

Read more
 

Спорт

Манчини: Многу тешка жрепка за нас

Читај повеќе

Милевски: Италија е фаворит, но за исходот ќе се прашуваме и ние

Читај повеќе

Италија противник на македонските фудбалери во мундијалскиот бараж

Читај повеќе

ЕХФ: Само вакцинирани ракометари на ЕУРО 2022

Читај повеќе

Холанд по 5 недели се враќа на теренот

Читај повеќе
  • play_arrow

Конте за бламажата во Словенија: По три недели почнувам да ја разбирам ситуацијата во Тотенхем

Читај повеќе

Каде да се гледа мундијалската жрепка?

Читај повеќе

Tриесет години затвор за поранешниот претседател на Бразилскиот олимписки комитет

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавено видео на кое Роналдо урла по играчите на Јуве: Играме како го*на

Читај повеќе