Автомобили

Mercedes GLB – практичен и компактен SUV со 7 седишта
filter

Mercedes GLB – практичен и компактен SUV со 7 седишта

Mercedes објави нови фотографии од својот модел со 7 седишта, непосредно пред да почне продажбата на GLB во Европа. Mercedes GLB е најновиот SUV во гамата на германскиот производител што се смести меѓу моделите GLA и GLC.
Read more
Погледнете го Rolls-Royce од иднината
filter

Погледнете го Rolls-Royce од иднината

Моделот 103EX на Rolls-Royce навистина изгледа крајно футуристички, како да ни доаѓа од годината 2035.
Read more
Ѕвездите на Саемот за автомобили во Франкфурт
filter

Ѕвездите на Саемот за автомобили во Франкфурт

Иако заинтересираноста за настанот годинава значително опадна, Саемот за автомобили во Франкфурт сепак останува една од најголемите и највлијателните платформи на кои автомобилските производители го покажуваат сработеното во изминатата година.
Read more
Bowlus ја претстави ултра луксузната камп-приколка
filter

Bowlus ја претстави ултра луксузната камп-приколка

Bowlus Road Chief Endless Highways е најдобрата верзија на камп-приколка. Компанија Bowlus се занимава со производство на луксузни камп-приколки.
Read more
Најдоброто од Саемот во Франкфурт досега
filter

Најдоброто од Саемот во Франкфурт досега

Германската канцеларка Ангела Меркел вчера го отвори меѓународниот Саем за автомобили во Франкфурт за јавноста и ги повика производителите да инвестираат повеќе во електрични возила.
Read more
Новиот Audi RS6 Avant
filter

Новиот Audi RS6 Avant

Аudi откри како ќе изгледа нивниот RS6 Avant од четвртата генерација, кој во продажба ќе се најде до крајот на годинава. Подетално, прочитајте тука.
Read more
Автомобили од 80-тите
filter

Автомобили од 80-тите

Времеплов во 80-тите години, потсетување на автомобилите кои владееја низ улиците во таа деценија.
Read more
На продажба оригиналниот автомобил на агентот 007
filter

На продажба оригиналниот автомобил на агентот 007

Славниот Aston Martin од 1965 година користен во филмот „Goldfinger” се продава на аукција, а проценетата вредност му е помеѓу 4 и 6 милиони долари милиони. Автомобилот е целосно реставриран. 
Read more
Крај на една ера: Volkswagen го прекина производството на легендарната Буба
filter

Крај на една ера: Volkswagen го прекина производството на легендарната Буба

Како и што беше најавено, Volkswagen го прекина производството на еден од најпознатите модели во светот, легендарната Буба.
Read more
Puma се враќа: Ford го претстави новиот компактен кросовер
filter

Puma се враќа: Ford го претстави новиот компактен кросовер

Некогаш моделот Ford Puma беше мало и паметно дизајнирано купе со погон на предните тркала, а сега се враќа на пазарот во малку изменето и подобрено издание.
Read more
Новиот Porsche Cayman GT4 царува на асфалтот
filter

Новиот Porsche Cayman GT4 царува на асфалтот

Зад името Cayman GT4 и Spyder се крие двоецот на на Porsche од серијата 718, кој е придвижуван од централно сместен атмосферски 4-литарски шестцилиндричен мотор препознатлив за серијата boxer на германскиот производител.
Read more
Низ фотографии: Mini слави 60 години постоење
filter

Низ фотографии: Mini слави 60 години постоење

Иако е автомобил кој е синоним за 60-тите, Mini во текот на годините изгради имиџ како „возило за сите времиња“.
Read more
реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more