Спорт

filter

Црвено-жолтото славје во Тбилиси

Македонија се радува, Македонија слави. А, главното славје е во Тбилиси каде во главна улога се нашите фудбалери, нашите нови херои. Фото: Петр Стојановски / ФФМ
Read more
filter

Тренингот на фудбалерите низ објектив

Македонската фудбалска репрезентација од синоќа веќе се подготвува за најважниот натпревар во својата историја, баражот за пласман на ЕУРО против Грузија.
Read more
filter

Најнеобичните места за играње фудбал

„Понекогаш можете да оставите светот да ви биде стадион“, вели ФИФА.
Read more
filter

Македонија - Грузија низ објектив

Фото: ГФФ и Петр Стојановски / ФФМ
Read more
filter

Македонија - Косово низ објектив

Фото: ФФМ & УЕФА
Read more
filter

Прв тренинг на репрезентацијата пред Косово

Македонската фудбалска репрезентација синоќа од 17:30 часот на „Петар Милошевски“ тренинг комплексот во Ново Лисиче го одржа првиот тренинг во пресрет на важниот дуел в четврток.
Read more
filter

Скопскиот маратон 2020 низ објектив

Во неделата сабајле во македонската престолнина се одржа 16-тото издание на WizzAir скопскиот маратон. Фото: Град Скопје
Read more
filter

Париската тепачка низ објектив

Read more
filter

„Рисовите“ под маски летнаа за Тбилиси

Македонската фудбалска репрезентација од скопскиот аеродром денеска полета за главниот град на Грузија каде утре го игра натпреварот од 2. коло на Лигата на нации.
Read more
filter

„Рисовите“ го одржаа првиот тренинг годинава

Македонската фудбалска репрезентација синоќа ги почна подготовките за новата сезона од Лигата на нации.
Read more

Манчини повика дури 37 играчи во италијанската репрезентација

Селекторот на „Аѕурите“ претера со списокот на кој ги испиша имињата на дури 37 фудбалери, четворица од нив голмани, за претстојните натпревари од Лигата на нации.
Read more

Ибра и во новата сезона ќе игра за Милан

Златан Ибрахимовиќ во свој препознатлив стил твитна дека црвено-црните бои ќе ги брани и во новата 2020/21 сезона во Италија.
Read more
реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more