Фото

filter

Instagram убавица: Тејана Тејлор

Read more
filter

Како изгледаат безбедносните мерки за Г7?

Пред почетокот на Г7 самитот, околу 5.000 полицајци од Велика Британија пристигнаа во Корнвол.
Read more
filter

11 јуни 1955, 84 загинале во најсмртоносната трка на ФИА

Дури 84 луѓе загинале, а 120 биле повредени откако еден од тркачите на познатата трка 24 часа Ле Ман излетал од патеката и удрил директно во публиката.
Read more
filter

Како изгледаше помрачувањето на Сонцето низ светот?

Небесниот спектакл помрачување на Сонцето почна во канадската провинција Онтарио, па се пресели на Гренланд, па на Северниот Пол, а потоа и во Сибир.
Read more
filter

Петочен утрински тренинг во Букурешт

Забрзано се наближува недела и дебито против Австрија на Европското првенство, а македонските фудбалери и денеска со утрински тренинг во полна пареа се подготвуваа за големиот предизвик.
Read more
filter

10 јуни 1916, Арапите ја освоиле Мека од Османлиите

Арапското востание кренато само два дена претходно веднаш дало резултати откако Арапите ги победиле и избркале Османлиите од светиот град Мека.
Read more
filter

„Рисовите“ одработија утрински тренинг во Букурешт

Во добро расположение под букурешкото сонце македонските фудбалери одработија уште една тренинг сесија во рамките на подготовките за неделното огнено крштевање против Австрија.
Read more
filter

Instagram убавица: Емили Босак

Read more
filter

Несторовски го проследи денешниот тренинг во Букурешт

Фудбалската репрезентација на Македонија денеска го одржа вториот тренинг на стадионот „Арена Национала“ во Букурешт, а фудбалерите тренираат под будното око на нивниот повреден соиграч Илија Несторовски.
Read more
filter

9 јуни 1898, Кина го отстапила Хонгконг на Обединетото Кралство

Со договор помеѓу Лондон и Пекинг, Кина на Обединетото Кралство му го отстапила Хонгконг на 99 години.
Read more
filter

Фудбалерите го одржаа првиот тренинг на ЕУРО

Македонските фудбалери попладнево го одработија превиот официјален тренинг како учесници на Европско првенство.
Read more
filter

8 јуни 793, Викинзите ја нападнале Нортамбрија

Општо прифатено е дека на денешен ден Викинзите го извршиле нивниот прв напад на британско тло откако опустошиле манастир на островот Линдисфарн близу бреговите на англо-саксонското кралство Нортамбрија.
Read more
реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more