„Франкенштајн“ на тркала

Некои се подготвени да ги направат најлудите работи за да бидат популарни на социјалните мрежи, а ова е една од порадикалните.

WhistlinDiesel е канал на YouTube специјализиран за акробации со автомобили, каде што самите автомобили обично добиваат предност.

Тие не се двоумат да „слупаат“ автомобил како Nissan Skyline GT-R, а нов Mercedes-AMG G63 заврши во мочуриште. Сега ѝ дојде редот на Tesla.

Станува збор за Model 3, кој го намачи Коди Детвилер. Тој извршил низа тестови, вклучително и возење на автомобилот со заклучени тркала, сечење на задното седиште со моторна пила и возење на автомобилот од далечина низ вратата од гаражата.

За големото финале, автомобилот доби огромни тркала, поради што изгледа како модерна интерпретација на кочија. Пред големото финале, го преврте автомобилот наопаку и на крај го испрати автомобилот по надолнина.

Се разбира, автомобилот Tesla беше уништен, а авторот собра над два милиони прегледи во првите 24 часа, а сега има над 6 милиони. Очигледно се исплатеше.

Remote video URL
Тагови
реклама

Авто новости

Topolino е најмалиот електричен автомобил на FIAT

Read more

Citroën го претстави хибридниот C5 Aircross

Read more

Светски рекорд: Електричен автомобил помина 2000 километри без застанување

Read more

Пресметката е јасна: Еуро 7 ги поскапува автомобилите за 2.000 евра

Read more
 

Автомобили

Topolino е најмалиот електричен автомобил на FIAT

Читај повеќе
  • filter

Citroën го претстави хибридниот C5 Aircross

Читај повеќе
  • play_arrow

Светски рекорд: Електричен автомобил помина 2000 километри без застанување

Читај повеќе

Пресметката е јасна: Еуро 7 ги поскапува автомобилите за 2.000 евра

Читај повеќе

Што означуваат зелените ленти што се појавија на патиштата во Словенија?

Читај повеќе

Tesla Model Y е најпродаван автомобил во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Читај повеќе

Загадувањето од гумите е голем проблем - која е алтернативата?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Aston Martin го претставува DB12 – разочарување на повеќе полиња

Читај повеќе