Фудбалските ѕвезди покажаа дека се во врвна форма во пресрет на новата сезона

А.С.
/ 21.06.2022 / 11:28

Нема одмор за професионалците.

Не е тајна дека врвните спортисти тренираат надвор од сезоната за да постигнат завидни резултати на теренот. Знаат дека ако сакаш да бидеш шампион на крајот од сезоната, треба да ги започнеш подготовките пред да започне сезоната. Шест фудбалери добро го знаат тоа и веќе напорно работат и се подготвуваат за наесен.

Кристијано Роналдо

Кристијано Роналдо има 37 години. Следната сезона ќе наполни 38 години, а тешко е да се најде фудбалер во формата со која може да се пофали тој во тие години.

Мо Салах

Минатата сезона заврши со разочарување за Салах. Тој беше на поразената страна во финалето на Лигата на шампионите, а неговата репрезентација на Египет не успеа да се пласира на Светското првенство што ќе се одржи во Катар. Сепак, судејќи по неговите фотографии на Instagram, Салах ги преболел тие два удари и е во одлична форма.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mohamed Salah (@mosalah)

Маркус Рашфорд

Маркус Рашфорд е уште еден играч кој имаше разочарувачка сезона 2021/2022. Иако ја загуби самодовербата, тој веќе оди во теретана и се подготвува за следната сезона.

 
Серхио Рамос

Серхио Рамос можеби има 36 години, но сепак е еден од најдобрите дефанзивци во светот. Тој се врати од повредата и веќе се подготвува повторно да се запише во листата на најдобри светски фудбалери.

 
Карим Бензема

Бензема имаше неверојатна сезона 2021/22, но знае дека мора да вложи напори за да остане на врвот. Затоа наоѓа време во теретана за селфи.

Давид Раја

Навивачите на Брентфорд веќе подолго време знаат за Давид Раја, а минатата сезона тој се истакна со низа извонредни перформанси. Следната сезона со Шпанија оди на Светско првенство, а подготовките за тоа се веќе започнати.

реклама

Фит

Најдобрите пилатес вежби за совршени нозе

Read more

20-минутни вежби за задник со Памела Рајф

Read more

Три совети како без проблем да се вратите во форма

Read more
Без изговори: 10-минутен тренинг во домашни услови

Без изговори: 10-минутен тренинг во домашни услови

Read more
 

Магазин

  • filter

Босна има мал излез на море, но и една прекрасна плажа

Читај повеќе
  • play_arrow

Со формула по чешки автопат се тркал до Германија

Читај повеќе

Шест места во кујната каде се кријат најмногу бактерии

Читај повеќе

Како да комуницирате со арогантни луѓе?

Читај повеќе

Тест со лимон може да докаже дали сте интроверт или екстроверт

Читај повеќе

Кои мажи најдолго издржуваат во кревет?

Читај повеќе

Време е да го оставите телефонот и да се посветите на детето

Читај повеќе

Што може да се случи ако целосно престанете да јадете јајца?

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога канадски политичар проголта пчела во текот на говор

Читај повеќе