1.МФЛ 2019/20

Гачевски ја пецна Шкендија: Април, а во Тетово -11

Домашниот фудбал мирува, но закачките не мируваат. Голманот на Вардар и натаму ужива во лидерската позиција и со нова досетка се пошегува на сметка на главниот ривал.

„Април, а во Тетово -11. Однесете им дрва“, е статусот на Facebook профилот на Филип Гачевски, капитенот на Вардар.

„Црвено-црните“ до прекинот на првенството собраа 46 бодови, дури 11 повеќе од Шкендија која е актуелен шампион. Помеѓу нив, на второто место, е изненадувањето Силекс со -10 во однос на скопјани.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Нови 89 случаи на заразени со коронавирусот, починати 7 лица

Read more

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more

Конечно тестирано семејството на починатиот од COVID-19 од Чаир

Read more

Фудбал

Серија А почнува со Торино - Парма?

Read more

Шпанците се на ред - Севиљано ќе ја отвори обновената Ла Лига

Read more

Шкупи и Струга не веруваат во тестовите на СФМ

Read more

Македонија ЃП: Со глава во ѕид не се оди, ги прекинуваме сите активности

Read more

Спорт

Серија А почнува со Торино - Парма?

Читај повеќе

Шпанците се на ред - Севиљано ќе ја отвори обновената Ла Лига

Читај повеќе
  • filter

Хитлер и сериски убиец на трибините предизвикаа скандал

Читај повеќе

Шкупи и Струга не веруваат во тестовите на СФМ

Читај повеќе
  • play_arrow

НБА првак истепа момче на улица, се правда дека нема врска со расизам

Читај повеќе

Македонија ЃП: Со глава во ѕид не се оди, ги прекинуваме сите активности

Читај повеќе
  • play_arrow

Хет-трик на Санчо во убедливиот триумф на Борусија над Падерборн

Читај повеќе
  • play_arrow

Дарко, Дарко, Дарко! Прв гол на Чурлинов за Штутгарт

Читај повеќе

Гасперини имал COVID-19 кога ја водел Аталанта против Валенсија

Читај повеќе