Gazzeta: Готово е, Погба има нов клуб

Пол Погба ќе потпише за Јувентус, објави La Gazzetta dello Sport.  Јувентус без обештетување го доведува францускиот репрезентативец откако му истече договорот со Манчестер Јунајтед.

„Срцето секогаш победува... Погба ќе потпише тригодишен договор. Ќе заработува седум и пол милиони евра по сезона, а со можни бонуси може да добие и до 10 милиони“, пишува La Gazzetta, а тоа го потврди од добро информираниот новинар Николо Шира.

URL

Ова е втор пат Јувентус да го доведе Погба без отштета од Јунајтед. Французинот првпат пристигна во Торино како 19-годишник пред десет години. По четири години Јувентус го продаде на Јунајтед за 105 милиони евра. Британските медиуми деновиве пишуваа дека Погба договорил сè со Манчестер Сити, но на крајот се откажал од преселба во тој клуб, плашејќи се од реакцијата на навивачите на Јунајтед.

За Јунајтед во последните шест години одигра 233 натпревари, постигна 39 гола и забележа 51 асистенција.

Тагови
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more

Фудбал

Не е само Шкринијар: Кои играчи може да си заминат од Интер?

Read more

Новиот менаџер на Манчестер Јунајтед ги промени сите терени во тренинг-центарот

Read more

Луди шпекулации од Чизмата: Нејмар во Јунајтед, Роналдо во Рома

Read more

Роналдињо блесна во Индонезија на 42 години

Read more
 

Спорт

Борачот Нуров обезбеди прв медал за Македонија на Медитеранските игри

Читај повеќе

Ѓоковиќ со победа стартуваше на Вимблдон и испиша историја

Читај повеќе
  • play_arrow

МекЛафин го собори светскиот рекорд на 400 метри со пречки

Читај повеќе

Не е само Шкринијар: Кои играчи може да си заминат од Интер?

Читај повеќе

Одбојкарите загубија од Египет, одбојкарките од Тунис

Читај повеќе

Новиот менаџер на Манчестер Јунајтед ги промени сите терени во тренинг-центарот

Читај повеќе

Формула 1 има намера да се префрли на еколошко гориво во 2026 година

Читај повеќе

Луди шпекулации од Чизмата: Нејмар во Јунајтед, Роналдо во Рома

Читај повеќе

Почна најчудниот Вимблдон досега: Ѓоковиќ и Надал повторно фаворити, се враќа Серена

Читај повеќе