Германија: Автомобил удри во луѓе, загина дете

Едно 12-годишно момче загина, а неколку лица се повредени кога автомобил денеска удри во група луѓе во градот Кемпен во германската покраина Северна Рајна-Вестфалија.

Главната детективка од полициската управа во областа Фирзен, Антје Хејманс за Bild изјави дека засега нема докази дека возачот намерно удрил во луѓето.

До несреќата дошло кога возачот, Германец од Кемпен, од непозната причина околу 16:35 часот излетал од пат и удрил во група луѓе на тротоарот и на велосипедска патека.

Мајката на повреденото момче (39г.) и друг пешак (43г.) се тешко повредени во несреќата и со хеликоптер се пренесени во болница.

Според полицијата, возачот и уште едно двегодишно момче се здобиле со полесни повреди.

Тагови
реклама

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Read more

Volkswagen го презема европскиот пазар за електромобили

Read more

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

Read more

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Read more

Свет

Офанзива на етиопските владини сили за заземање на градот Мекеле

Read more

Генерал Багери: Страшна одмазда ги чека оние кои стојат зад убиството на иранскиот научник

Read more

Иранскиот ајатолах Хамнеи вети одмазда за убиството на Фахризадех

Read more

Во здружена полициска акција во Централна Америка уапсени над 700 криминалци

Read more

Вести

Дневен ковид биланс: Дури 41 починат, нови 1.022 заразени

Читај повеќе

Црна Гора го протера српскиот амбасадор Божовиќ

Читај повеќе

Градоначалникот на Берово позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Промовиран проекот „Попова Шапка-планински рај-опуштете се и уживајте“ со новите можности за престој во природа

Читај повеќе

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

Читај повеќе

Офанзива на етиопските владини сили за заземање на градот Мекеле

Читај повеќе

Стапуваат на сила препораките и мерките за аерозагадување во Тетово, Куманово и Кавадарци

Читај повеќе

Генерал Багери: Страшна одмазда ги чека оние кои стојат зад убиството на иранскиот научник

Читај повеќе

Шекеринка: Ќе направиме сѐ за да најде решение, но никако на сметка на црвените линии

Читај повеќе