Германските корона-скептици маскирани на протест

Облечени во скафандери како медицинските работници кои работат во ковид-центрите, десетици Германци протестираа поради мерките и рестрикциите во Германија.

Протестот се случи во Берлин, а учесниците маршираа на тротоарите одејќи како зомбија.

Лицата им беа покриени со бели маски, а многумина на себе имаа закачено и различна порака како „Нашиот здив убива“, „Предајте ги соседите“, „Телесниот контакт создава страдање“, „Потчинете ѝ се на нормалноста“, „Да се умре сам е доброволие“, „Мама никогаш не лаже“ и др.

Во Германија досега се заразија 2.484.306, додека 72.007 луѓе починаа како последица од вирусот. Моментално има 120.199 активни случаи.

Remote video URL
реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Чек дис аут

Сахара и Антарктик се послични отколку што мислиме

Read more

Швајцарците ќе закопаат 2.000 пара гаќи во име на науката

Read more

Ако Земјата се судри со Марс, која планета ќе преживее?

Read more

Топ 10 славни личности кои се пробале во рингот

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Како да ги избелите забите на природен начин?

Читај повеќе

Истражување: Лекови базирани на антитела штитат од COVID-19

Читај повеќе

Сахара и Антарктик се послични отколку што мислиме

Читај повеќе

Боледувањето од британскиот сој не е толку тешко како што се стравуваше

Читај повеќе

Рецепт на денот: Полнети пилешки гради

Читај повеќе
  • play_arrow

Корисни трикови како да се ослободите од мачнина

Читај повеќе

Најчестите женски сексуални фантазии

Читај повеќе

Рецепт на денот: Чоколаден банана леб

Читај повеќе
  • play_arrow

Пет здрави навики за да ја задржите идеалната тежина

Читај повеќе