Гевгеличанец приведен за обљуба на малолетник

Вчера во 15:20 часот полицијата го уапси Ѓ.А. (61) од Гевгелија затoa што извршил обљуба врз малолетник од истиот град.

Според портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, лицето било задржано во Полициската станица во Гевгелија, а за настанот било запознаен и јавен обвинител од ОЈО Гевгелија.

Од полицијата не соопштуваат повеќе детали, освен дека по документирање на случајот во текот на денот осомничениот ќе биде изведен пред судија на претходна постапка од Основен суд Гевгелија.

реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Кака: Роналдо е само дебел човек на улица во Бразил

Read more

„Тотален хаос“ во гигафабриката на Tesla во Берлин

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Хроника

Приведени двајца насилници кои нападнале скопјанец

Read more

Лажни и денешните дојави за бомби во Скопје

Read more

Дојави за бомби и во неколку трговски центри во Скопје

Read more

Нови дојави за бомби во неколку средни училишта во Скопје

Read more
 

Вести

Приведени двајца насилници кои нападнале скопјанец

Читај повеќе

Уапсени четири лица под сомнеж за корупција во Европскиот парламент

Читај повеќе

Наташа Габер-Дaмјановска реизбрана за директор на Академијата за судии и јавни обвинители

Читај повеќе

Платениците на Вагнер се приклучија во безмилосната борба за Бахмут

Читај повеќе

Ќе се дише ли зимава?

Читај повеќе

АХВ: Регистрирана афиканска чума во одгледувалиште во кумановското село Тромеѓа

Читај повеќе

Одбиени уште 26 амандмани на Предлог-буџетот за 2023 година

Читај повеќе

Лажни и денешните дојави за бомби во Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога кошаркарката Грајнер беше разменета за рускиот „трговец на смртта“

Читај повеќе