Гејминг

Mafia 4 е официјално во развој

Едно време, серијалот Mafia беше исклучително популарен, а во некои случаи дури и попопуларен од GTA. Сега конечно се појавуваат поконкретни детали за новата игра Mafia.
Read more

Sony ќе нуди да ги пробате игрите за PlayStation пред да ги купите

За гејмерите, ова е секако добра вест, за програмерите, малку помалку, но ќе видиме како корисниците на PlayStation ќе реагираат на ова.
Read more

Rocket League добива мод за battle royal мод

Во светот на гејмингот, вообичаено е игриците да го следат трендот и да воведат battle royal режим, а популарната игра „Rocket League“ одлучи да го следи токму тој пат.
Read more
play_arrow
filter

World of Warcraft: Dragonflight ги враќа змејовите, воведува нови раси, класи и подобрувања

„Dragonflight“ ќе ги воведе змејовите на Azeroth во центарот на приказната за Warcraft за прв пат од 2010 година.
Read more
play_arrow

Angry Birds се враќа на Android и iOS

Играта не беше достапна за мобилни уреди веќе некое време, бидејќи Rovio се фокусираше на поновите производи на Angry Birds. Сепак, Angry Birds се враќа на Android и iOS платформите.
Read more
filter

Конечно стигна ажурирање на eFootball 2022: Дали грдите лица се отстранети?

Чекавме повеќе од пет месеци за ова ажурирање, сега да видиме што ќе донесе...
Read more

Се работи на новата игра Tomb Raider

Новите авантури на Лара Крофт доаѓаат наскоро.
Read more

Fortnite собра 144 милиони долари помош за Украина

По само две недели кампања, заедницата Fortnite собра 144 милиони долари помош за Украина која е нападната од Русија.
Read more

Играта Call of Duty: Vanguard стана бесплатна по лошата продажба

Новата игра Call of Duty: Vanguard, која се базира на Втората светска војна, стана достапна бесплатно одреден временски период, а причината е слабата продажба.
Read more

Најавена новата The Witcher сага

Оние кои сакаат повеќе нови The Witcher содржини ќе бидат задоволни со најновата објаваод гејминг студиото CD Projekt RED.
Read more

Call of Duty: Warzone станува достапна и на мобилни уреди

Activision потврди дека нејзината игра Call of Duty: Warzone ќе биде достапна и на мобилни уреди.
Read more

Дали PlayStation пропаѓа? Конзолите на иднината не се она што Sony го нуди

Xbox сигурно би можел да биде далеку посериозен конкурент од она што беше со претходната генерација, а сѐ повеќе се зборува дека мобилните игрици полека ја преземаат контролата.
Read more
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more