Гејминг

play_arrow

25 најдобри Single Player видеоигри во 2020

2020 година е исполнета со одлични Single Player видеоигри, a Gameranx направи избор од 25-те најдобри за PS4, PS5, Xbox One, Series X, Nintendo Switch…
Read more
filter

Пандемијата ја зголеми побарувачката за видеоигри: Продадени сите конзоли Nintendo Switch

Пандемијата на коронавирусот ги направи видеоигрите уште попопуларни бидејќи милиони луѓе се сè уште во своите домови и бараат занимација.
Read more
play_arrow

Топ 6 ретро видеоигри за Android

Овие видеоигри ги обожававте како деца, а некои од нив се со нова графика и нови опции. Ова се топ 6 ретро видеоигри за Android.
Read more

Новиот гејмерски смартфон на Xiaomi доаѓа наскоро

Иако Black Shark 3 не е долго време на пазарот, а Pro верзијата уште не се појавила на сите пазари, Xiaomi веќе се подготвува да го претстави наследникот.
Read more
play_arrow

Десет нови видеоигри со зомби во 2020

Ако сте обожавател на видеоигри, сигурно имате најмалку една омилена со зомби ликови. Ова се десетте нови игри со зомби за PC, PS4 и Xbox One во 2020 година, од The Last Stand: Aftermath до The Walking Dead: Saints & Sinners.
Read more
filter

Asus го претстави најмоќниот гејмерски смартфон ROG Phone 3

Asus го претстави најмоќниот и најскапиот гејмерскиот смартфон ROG Phone 3. Смартфонот има Qualcomm процесор, пишува GSMArena.
Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за македонската игра „Skopje“

Нова македонска игра излегува на гејмерскиот пазар. Се работи за пост-апокалиптично сценарио кое се одвива во македонската претсолнина.
Read more
play_arrow

Коронавирусот ја зголеми побарувачката за видеоигри - која е најпродаваната?

Продажбата на видеоигри во јуни е зголемена за 26 отсто што покажува дека оваа индустрија продолжува да руши рекорди во текот на пандемијата со коронавирусот.
Read more
play_arrow

Топ 10 видеоигри за ова лето

Составивме листа со најдобрите 10 игри кои мора да ги пробате ова лето. Дел од нив се достапни, а некои допрва ќе излезат.
Read more
play_arrow

Десет видеоигри кои се забранети во некои земји

Понекогаш оправдувањето „тоа е само игра“ не е доволно - како во случајот на овие десет игри што се забранети поради контроверзна или премногу насилна содржина.
Read more
play_arrow

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Ubisoft го претстави првиот трејлер за видеоиграта „Far Cry 6“. Трејлерот го прикажува градот под режимот на Антонио Кастиљо кој го глуми Џанкарло Еспозито.
Read more
filter

Видеоиграта Super Mario Bros. од 1985 година продадена на аукција за 114.000 долари

Неотворен примерок од видеоиграта Super Mario Bros од 1985 година вчера е продаден на аукција во САД за рекордни 114.000 долари.
Read more
реклама

Пет розови фламинга во посета на Преспанското Езеро

Read more

Дневен биланс: 141 новозаразен од COVID-19, 4 лица починаа

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Приведен малолетникот кој потпалуваше шума на Tik-Tok

Read more