Хардвер

filter

Samsung го патентираше Galaxy Z Fold Tab

Samsung патентираше уред на преклоп со две шарки, а на интернет веднаш се појавија рендерите.
Read more
play_arrow

Колку често ги чистите слушалките?

Слушалките од различни уреди само ги ставаме во ушниот канал без да размислиме дека на нив може да се развијат габи и бактерии, а да не ги спомнуваме видливите наслаги восок.
Read more

Новите полначи USB-C Nano II на Anker се помали и поефикасни

Полначите можеби не се производ што ги одушевува љубителите на технологијата, но за оние кои ценат полначи со голема моќност во мали пакувања, новата линија на полначи на Anker - Nano II  - е нешто што ќе ги заинт
Read more
play_arrow

Поглед во новиот iPad Pro

Новиот iPad Pro го доби најновиот М1 процесор, а со 12,9-инчниот iPad Pro има Mini LED екран со подобар контраст.
Read more
play_arrow

Поглед во новите Samsung Galaxy Book Pro и Pro 360

Samsung претстави два нови уреди од линијата Galaxy Book. И двата уреда се достапни со AMOLED екрани од 13 и 15 инчи и најновиот процесор на Intel. Погледнете го видеото.
Read more
filter

Apple го претстави редизајнираниот iMac

Компанијата Apple го претстави редизајнираниот iMac.
Read more

Концептот Fold ’n Roll го трансформира смартфонот во таблет

TCL има нов концепт на смартфон што може да се склопи и претставува интересен уред.
Read more
filter

Како изгледаше првиот Apple компјутер пред 45 години?

Компанијата Apple ја основаа Стив Џобс, Стив Вознијак (и технички Роналд Вејн) на 1 април 1976 година.
Read more

Microsoft ќе произведува футуристички хедсет за американската војска

Компанијата Microsoft доби договор од скоро 22 милијарди долари за да произведува футуристички AR хедсет за американската војска.
Read more

Направен RAM од 512 GB: Двојно побрз, а троши помалку

Корејскиот гигант Samsung направи RAM меморија од дури 512 GB, што е прва меморија во светот со простор за толку многу податоци.
Read more

Дали е штетно лаптопот да биде вклучен на полнач цело време?

Дали е подобро лаптопот постојано да биде вклучен на полнач или е подобро да го користите без него? Одговорот не е сосема едноставен.
Read more

Наскоро пристигнуваат новите iPad уреди

Компанијата Apple во април ќе претстави нова линија на iPad уреди.
Read more
реклама

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Ѓоковиќ: Се чувствувам ужасно

Read more

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more