Софтвер

Како да блокирате несакани повици?

Без оглед на причината зошто сакате да блокирате нечии повици, оперативниот систем Android нуди решение како дел од својата апликација за повици и неколку трикови скриени во поставките.
Read more

Apple ја поднови Siri

На корисниците ќе им биде дадена опција да изберат помеѓу неколку гласови, што според Apple би требало да звучи уште поприродно од досегашната „подобрена“ Siri.
Read more

Внимавајте: Новиот Android вирус се преправа дека е ажурирање на системот

Малверите стануваат сѐ пософистицирани, во обид да се дојде до личните податоци на корисниците.
Read more

Апликација која споделува најмногу лични податоци – Дали ја користите?

Според истражувањето на компанијата pCloud, која се занимава со складирање на податоци на The Cloud, Instagram е најинвазивната апликација што се користи секојдневно.
Read more

Прв поглед на новите икони на Windows 10

Конечно стигна долго најавуваниот редизајн на корисничкиот интерфејс за Windows 10 и имаме можност да дознаеме повеќе детали за тоа како изгледа.
Read more

Како да конвертирате Word документ во PowerPoint?

Microsoft неодамна соопшти воведување на многу корисна опција за канцелариски алатки Word и PowerPoint - можност за претворање на Word документи во презентации.
Read more

Microsoft сака да го купи Discord за 10 милијарди долари

Изгледа дека популарната комуникациска платформа, омилена меѓу гејмерите, го привлече вниманието на Microsoft, пишува Bloomberg.
Read more

Ви паднаа Gmail и Viber? Има едноставно решение

Од синоќа, многу корисници на Android телефони забележаа дека апликациите како Gmail, Viber или некои други не им работат.
Read more

Дали ви снемува меморија? Избришете ги овие апликации од мобилниот

Скоро сите имаме некои работи во нашите мобилни телефони кои веќе не ни се потребни. Само погледнете колку идентични слики имате во галеријата од камерата.
Read more

Instagram воведува нова интересна опција

Instagram воведува нова опција која ќе овозможи повеќе луѓе да разговараат во живо во исто време.
Read more
play_arrow

Водич за почетници - како да користите iCloud?

Доколку неодамна сте купиле некој Apple уред, а не знаете како да користите iCloud - погледнете го видеото на YouTube каналот Howfinity во кое ќе ви објаснат сè што треба да знаете.
Read more

Дали ажурирањето на Google Chrome ќе го спречи трошењето на RAM меморијата?

Бидејќи сѐ повеќе и повеќе се работи во веб-прелистувачот, ограничувањето на количината на RAM меморија што ја користи Chrome е врвен приоритет за Google.
Read more
реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Вучиќ: Една голема сила ќе побара повлекување на КФОР и УНМИК од Косово

Read more

Чиј е Ерусалим?

Read more

Вежбање со танц со Памела

Read more