Софтвер

Претставен Windows 365 – кои погодности ги нуди?

Во основа тоа е едноставна виртуелна машина што ви овозможува да „скокнете“ во сопствениот Windows 10 (и евентуално Windows 11) на кој било уред, без разлика дали станува збор за Mac, iPad, Linux уред или таблет с
Read more
play_arrow

Три корисни трикови за iPhone што треба да ги знаете

Во новото видео на Howfinity ќе ви покажат три најкорисни совети што треба да ги знаете за вашиот iPhone. Погледнете за што станува збор.
Read more

Google забрани уште 25 Android апликации  - избришете ги веднаш

Корисниците на Android смартфони уште еднаш се предупредени за низа малициозни апликации што Google ги забрани, а оваа последна серија забранети апликации може сериозно да ги чини оние што ги презеле.
Read more

Android апликациите сѐ поопасни – откриени трите најголеми закани

Сопствениците на Android смартфони треба да бидат дополнително внимателни, бидејќи оваа година станува една од најлошите кога станува збор за напади со малициозен софтвер.
Read more

Android апликација ја тестира водоотпорноста на вашиот смартфон

Апликацијата што ја тестира отпорноста на смартфонот на вода е достапна во продавницата Google Play, а ја забележаа дечките од Android Police, кои велат дека апликацијата спаѓа во категоријата „кул работи што не с
Read more

Microsoft со предупредување: Веднаш ажурирајте го Windows

Microsoft ги повика корисниците веднаш да го ажурираат Windows, откако беше откриена грешка оперативниот систем, пишува CNN.
Read more

Апликации што мора да ги избришете – ја крадат Facebook лозинката

Откриени се нови девет Android апликации кои изгледаат како сите други, а крадат податоци, како и вашата лозинка за Facebook.
Read more
play_arrow

Како да го преземете Windows 11? Првата верзија е веќе достапна

Microsoft официјално го претстави Windows 11 на 24 јуни, давајќи му го на светот првиот поглед на новиот дизајн, карактеристики и подобрувања во перформансите што доаѓаат во оперативниот систем за 2021 година.
Read more

Милиони корисници имаат огромни трошоци поради надградба на Windows 10

Windows 11 ќе започне да пристигнува на уредите во наредните месеци, но се чини дека некои корисници на Windows 10 ќе се соочат со големи трошоци доколку сакаат да го надградат.
Read more
play_arrow

Samsung го претстави новиот оперативен систем за своите часовници

На виртуелната конференција што ја одржа Samsung на првиот ден од MWC саемот, компанијата претстави нов оперативен систем за своите часовници, наречен One UI Watch.
Read more

Компјутерот не ви поддржува Windows 11? Постои објаснување

Microsoft ја ажурираше својата апликација PC Health Check за да ви соопшти дека вашиот компјутер нема да може да поддржува Windows 11.
Read more

Дали Microsoft го „уби“ Skype?

Главната вест за Windows 11 е за тоа каде Microsoft го гледа компјутерскиот свет во следните неколку години, но исто толку е и за приказната за подемот и падот на Skype.
Read more
реклама
„Passengers“ доби нов возбудлив тизер

„Passengers“ доби нов возбудлив тизер

Read more
Трипл-дабл за Јокиќ, Сан Антонио ја победи Оклахома по две продолженија

Трипл-дабл за Јокиќ, Сан Антонио ја победи Оклахома по две продолженија

Read more
Солскјер со провокација до Ливерпул: Нема да чекаме 30 години до наредната титула

Солскјер со провокација до Ливерпул: Нема да чекаме 30 години до наредната титула

Read more

Интервју со Lide Lide, најголемиот фан на Венко Филипче

Read more