Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Погледот на младиот играч од средниот ред на Барселона, Рики Пуиг (22) кон тренерот на Блауграна, Роналд Куман, за време на натпреварот против Кадис брзо се прошири на интернет и за многу краток временски период стана популарен на сите социјални мрежи.

Пуиг беше на милост и немилост на холандскиот стручњак, исто како и Пјаниќ, и иако е дете на клубот и еден од најголемите таленти во последните години, тој ретко добива шанса да игра, па пред синоќешниот натпревар, имаше само 17 минути оваа сезона.

Ситуацијата од натпреварот против Кадис ја покажува врската помеѓу двајцата, а во еден момент камерата го прикажа Куман како оди кон своите резервни играчи на клупата, воопшто не гледајќи во Пуиг, кој истовремено му упати „убиствен“ поглед.

URL

На крајот, Куман на загревање го испрати само Серхи Роберто, на социјалните мрежи имаше голема поддршка за Пуиг, со коментари дека неговиот став всушност најдобро ги отсликува сите навивачи на Барселона и нивното мислење за Куман.

URL

Младиот Пуиг доби шанса во второто полувреме и ги мина последните 15 минути на теренот вклучувајќи го судиското надополнување, но не успеа да направи ништо повеќе и неговиот тим освои само еден бод.

URL
реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Фудбал

Педри: Барселона ќе ги надмине овие тешки моменти

Read more

Барса нема пари, но има план - не се откажува од Халанд

Read more

По спорниот гол на Мбапе: УЕФА бара промена на офсајд правилото

Read more

Марио Манџукиќ ќе учи за тренер

Read more
 

Спорт

Ф1: Објавен календарот за новата сезона со рекордни 23 трки

Читај повеќе

Циципас и Зверев испаднаа од Индијан Велс

Читај повеќе

Педри: Барселона ќе ги надмине овие тешки моменти

Читај повеќе

Барса нема пари, но има план - не се откажува од Халанд

Читај повеќе
  • play_arrow

По спорниот гол на Мбапе: УЕФА бара промена на офсајд правилото

Читај повеќе

Марио Манџукиќ ќе учи за тренер

Читај повеќе

Промаши пенал, па си даде автогол: Станковски му пресуди на својот Работнички

Читај повеќе

Иницијаторите на фудбалската Супер лига најавуваат нов концепт

Читај повеќе
  • play_arrow

Фоњини двапати го погоди Мело во меѓуножјето, па прослави поен

Читај повеќе