1.МФЛ 2020/21

Гоце Седлоски нов тренер на Шкупи

Поранешниот македонски фудбалски репрезентативец Гоце Седлоски е назначен денеска за нов тренер на Шкупи, соопшти попладнево скопскиот прволигаш.

Фото: ФК Шкупи Скопје

– По неколкудневни разговори, постигнат е договор со 47-годишниот стратег да го предводи нашиот клуб кон нови успеси, се наведува во клупското соопштение на Шкупи.

Седлоски, кој е првиот македонски фудбалер во историја со 100 настапи во репрезентативниот дрес, ќе биде четвртиот тренер сезонава на клупата на моментно второпласираниот тим во 1.МФЛ.

– Познато ми е дека многу се вложува во овој клуб, донесени се бројни засилувања, но, да бидам искрен, лично познавам само двајца или тројца од овие играчи од времето додека го водев Вардар. Претстојните шест меча до крајот на сезоната се добра можност за докажување, сите ќе почнат од нула, ќе добијат шанса да докажат колку вредат, изјави Седлоски на промоцијата.

Целта е, додаде, на највисоко ниво да го одработиме крајот од сезонава, а потоа да почнеме со проектот што јас и управата го имаме замислено.

Седлоски во својата тренерска кариера претходно ги предводеше екипите на Вардар, Хоризонт Турново, Рига и Широки Бријег, а кратко време беше и в.д. селектор на репрезентацијата на Македонија. 

реклама

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Read more

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more

Фудбал

Феран Торес, мајсторе!

Read more

Пирло: Интер беа подобри и пожелни за успех од нас

Read more

УЕФА ја презентираше официјалната песна за ЕУРО 2020

Read more

Манчестер Јунајтед постави негативен рекорд по примени голови на домашен терен

Read more
 

Спорт

  • filter

15 мај 1987, роден е тенисерот Енди Мареј

Читај повеќе
  • play_arrow

Феран Торес, мајсторе!

Читај повеќе

Откажана трката за ГН на Турција, австриски Шпилберг домаќин на две трки

Читај повеќе

Пирло: Интер беа подобри и пожелни за успех од нас

Читај повеќе
  • play_arrow

УЕФА ја презентираше официјалната песна за ЕУРО 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Манчестер Јунајтед постави негативен рекорд по примени голови на домашен терен

Читај повеќе

Мекгрегор најплатен спортист во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Нејмар со иронична порака: Ви благодарам што ме лишивте од финалето

Читај повеќе

Истанбул може да биде домаќин на финалето во ЛШ во 2023

Читај повеќе