Ѓоковиќ го откажа учеството на Дејвис купот

Новак Ѓоковиќ нема да игра за репрезентацијата на Србија на Дејвис купот во Валенсија, откри тренерот Виктор Троицки за Sports Journal.

Планирано беше Ѓоковиќ да ѝ помогне на репрезентацијата да се пласира на завршниот турнир, но дојде до промена на планот.

„Ноле нема да игра од лични причини. Беше безброј пати во репрезентацијата, но сега не може“, изјави Троицки за Sportski žurnal и додаде:

„Во прашање е негова лична работа. Овој пат е спречен да игра, но ќе ни се придружи во Малага доколку се пласираме на завршниот турнир“.

Србија против Канада, Шпанија и Јужна Кореја ќе ја претставуваат Филип Крајиновиќ, Душан Лајовиќ, Ласло Ѓере и Никола Чачиќ.

реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Тенис

Ѓоковиќ ја презеде одговорноста за елиминацијата на Србија од Дејвис купот

Read more

Колку пари има заработено Ѓоковиќ во кариерата и колку им бега на Надал и Федерер?

Read more

Изненадување на стартот на завршниот Мастерс: Зверев го победи Алкараз по пресврт

Read more

Тешка група за Ѓоковиќ на Завршниот мастерс во Торино

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Капело: Головите на Јуве - Интер ја уништија играта

Читај повеќе

Верстапен прекрши непишано правило, не ги честеше колегите вечера

Читај повеќе

На Кејн му лежи Бундесот: Постигна 18 гола и 5 асистенции, никој во Европа не е подобар од него

Читај повеќе

Спречен скандал во Барселона, играчите замолчени со пари

Читај повеќе

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Читај повеќе

Сѐ за пари: Клуб од Дубаи ќе игра во Евролигата

Читај повеќе

ФИФА сака да ги зголеми овластувањата на ВАР технологијата

Читај повеќе

Спортска повреда: Му замрзнал пенисот за време на скијачка трка

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс доживеа еден од најтешките порази во историјата, Денвер силен и без Јокиќ

Читај повеќе