Ѓоковиќ на триумф до јубилејна 1.000-та победа

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ по два исцрпувачки сетови кои понудија фантастичен тенис го совлада Канаѓанецот Феликс Оже-Алиасим со 2:0 (7-5, 7-6) и обезбеди полуфинале на АТП Мастерс турнирот од серијата 1000 во Рим.

Ѓоковиќ до својата 999-та победа во кариерата дојде доцна синоќа по 2 часа и 12 минути игра, а негов противник во денешното полуфинале (19:30) ќе биде Норвежанецот Каспер Руд.

Во второто полуфинале од 14:30 часот ќе играат Германецот Александр Зверев и Гркот Стефанос Циципас.

Remote video URL
реклама

Џамија во Берлин развеа знаме со виножито

Read more
Фото: Кајгана

Размислувате да земете кредит – каква каматна стапка да изберете: фиксна или променлива?

Read more

НБА ѕвездата Бриџис брутално ја претепал сопругата

Read more

За власта новиот предлог ги содржи сите наши барања и забелешки, опозицијата излегува на протест

Read more

Тенис

Каков татко, таков син: Стефан Ѓоковиќ стана хит поради неговата техника

Read more

Кирјос јадеше суши среде прес-конференција

Read more

Надал: Не знаев дека може да се игра со позитивен тест на корона

Read more

Ѓоковиќ првпат гласно се побуни против новата забрана: Не гледам медицинска логика

Read more
 

Спорт

Берлускони со спектакуларен напаѓачки тандем сака да атакува на ЛШ

Читај повеќе
  • filter

НБА ѕвездата Бриџис брутално ја претепал сопругата

Читај повеќе
  • filter

Каков татко, таков син: Стефан Ѓоковиќ стана хит поради неговата техника

Читај повеќе

Најмладиот син на Диего Симеоне потпиша за Сарагоса

Читај повеќе
  • play_arrow

Влаховиќ по само половина година го смени бројот на дресот

Читај повеќе

ФИФА претстави нова офсајд технологија со ВИ за Мундијалот во Катар

Читај повеќе

НБА: Јокиќ го потпиша најбогатиот договор во историјата

Читај повеќе

Прв пораз на македонските ракометари на Медитеранските игри

Читај повеќе

Галијани открива: Во 1998 го потпишав Чави, но сè пропадна поради мајка му

Читај повеќе