Ѓоковиќ постави нов рекорд

Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на Ролан Гарос, а со оваа победа најдобриот тенисер во светот постави уште еден рекорд.

Ѓоковиќ по откажувањето на Лоренцо Музети ја постигна 31. победа по 5 одиграни сетови.

URL

Така стана најдобриот тенисер со најмногу победи во натпревари во кои се игра и петтиот сет. Зад него е Роџер Федерер кој има 30 победи.

URL

На третото место е Пит Сампрас со 29 победи.

Со оглед на тоа дека Федерер се повлече од Ролан Гарос, Новак потенцијално го очекува дуел со Рафаел Надал.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more

Тенис

Ѓоковиќ експресно во полуфиналето на ЛОИ

Read more

Ѓоковиќ го комплетира списокот со четвртфиналисти во Токио

Read more

Ѓоковиќ без проблеми се пласира во осминафиналето на Олимпијадата

Read more

ОИ: Првата светска тенисерка елиминирана уште на стартот

Read more
 

Спорт

Георгиевски: Ветивме медал, донесовме сребро, верувам дека следниот ќе биде златен

Читај повеќе

Пречек на Дејан Георгиевски на плоштадот „Македонија“ (ВО ЖИВО)

Читај повеќе

Мојсовски: Георгиевски освои сребро, но за нас тој е златен

Читај повеќе

Дејан се врати дома: Овој успех не е само за мене, туку за цела Македонија

Читај повеќе

Ѓоковиќ експресно во полуфиналето на ЛОИ

Читај повеќе
  • play_arrow

Кристијан Ериксен се враќа во Интер на прегледи

Читај повеќе

Георгиевски попладнево се враќа во земјата со олимпискиот медал

Читај повеќе

Новата НБА сезона стартува на 19 октомври

Читај повеќе

Рекорден број на заразени на ЛОИ во Токио, двајца хoспитализирани

Читај повеќе