АПТ ВИМБЛДОН 2022

Ѓоковиќ против Кореецот Куон на стартот на Вимблдон

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе ја почне одбраната на титулата на Вимблдон против Јужнокореецот Куон Сун-ву, додека вториот носител, Шпанецот Рафаел Надал, во првото коло ќе игра против Франсиско Серундоло од Аргентина.

Младата шпанска тениска ѕвезда и петти носител Карлос Алкарас на стартот на Вимблдон ќе се соочи со Германецот Јан-Ленард Штруф.

Доколку нема изненадувања, во четвртфиналето би се стретнале Ѓоковиќ против Алкарас и  Надал против Канаѓанецот Феликс Оже-Aлјасим.

реклама

Тенис

Халеп победничка на турнирот во Торонто

Read more

Халеп избори финале во Торонто и враќање во Топ 10

Read more

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Read more

Ѓоковиќ се повлече од Мастерсот во Синсинати

Read more
 

Спорт

Работнички гневен на лошото судење против Академија Пандев

Читај повеќе

Тен Хаг ги казни фудбалерите на Манчестер Јунајтед

Читај повеќе

Ивановски не го заврши маратонот, златото на градите на Рингер

Читај повеќе
  • play_arrow

Конте до Тухел: Требаше да те сопнам, ќе беше заслужено

Читај повеќе
  • play_arrow

За првата победа Мурињо частел 60 пици

Читај повеќе
  • play_arrow

Халеп победничка на турнирот во Торонто

Читај повеќе

Чави: Левандовски ќе почне да дава голови, само е прашање на време

Читај повеќе

Војдан Стојановски уште две сезони во МЗТ

Читај повеќе
  • play_arrow

За неколку седунди 8 болиди се забија во ограда

Читај повеќе