Ѓоковиќ утре ќе ги добие резултатите од тестирањето, потоа ќе се обрати на јавноста

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, беше тестиран за коронавирус и резултатите ќе ги добие утре, потврдено е од неговиот ПР тим. Ѓоковиќ беше тестиран откако коронавирусот се појави меѓу тенисерите, учесници во Адрија тур.

Откако Григор Димитров објави дека е позитивен на COVID-19, сите учесници беа тестирани и потврдено е дека се заразени Борна Чориќ, фитнес тренерот на Новак, Марко Паничи, како и тренерот на Бугаринот, Кристијан Грох.

Александер Зверев и целиот негов тим беа негативни на тестот, исто како и Марин Чилиќ и Андреј Рубљев, кои сепак решија да заминат во двонеделна самоизолација.

Новак одби да биде тестиран во Задар, тој дојде во Белград во текот на денот и го изврши тестот во српскиот главен град, а од неговиот штаб беше потврдено дека резултатите ќе пристигнат во вторник.

Покрај светскиот број 1, тестирани се и Ѓорѓе Ѓоковиќ, директорот на Адрија тур, како и целото семејство на Новак.

Србинот ќе се обрати пред јавноста по добивањето на тестот.

реклама

Забрзано опаѓа бројот на заразени во Шведска, епидемиолозите не знаат точно зошто

Read more

Не е до оргазмот: Зошто сексот нѐ прави среќни?

Read more

Кацин: Словенија има добра епидемолошка ситуација, но проблем се младите

Read more

Нов Зеланд по 102 дена има 4 новозаразени, веднаш воведен карантин

Read more

Тенис

Надал: Ги почитувам тенисерите кои решија да играат на УС Опен, можеби им требаат пари

Read more

Среќен роденден, Роџер Федерер!

Read more

Вавринка објасни зошто го пропушта УС Опен

Read more

Федерер: Мислам дека 90 отсто од тенисерите се задоволни од прекинувањето на сезоната

Read more

Спорт

Косовскиот шампион пред исфрлање од ЛШ поради позитивни фудбалери

Читај повеќе

Дури 151 фудбалер во Бразил е заразен со COVID-19

Читај повеќе

Пелистер му подаде рака на Силекс давајќи му два дена одмор пред ЛШ

Читај повеќе

Мата: Преморени сме, но важно поминавме

Читај повеќе

Меси купи стан во Милано и повторно ги разгоре шпекулациите

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се седумте фудбалери со нула голови сезонава?

Читај повеќе

Интер по десет години во полуфинале на европско натпреварување

Читај повеќе

Арсенал дава 18 милиони фунти за да се ослободи од Озил

Читај повеќе

Надал: Ги почитувам тенисерите кои решија да играат на УС Опен, можеби им требаат пари

Читај повеќе