Голем неделен хороскоп од 17 до 23 јуни

Астролошките прогнози на Павел Глоба им помагаат на претставниците на кој било хороскопски знак да успеат во бизнисот и љубовта секоја нова недела.

Советите на рускиот астролог сугерираат како да направите акционен план и да избегнете проблеми. Оваа недела нема да биде најлесно, бидејќи Меркур ќе стане многу деструктивен, но, од друга страна, и Венера ќе ја промени својата енергија, но во сосема спротивна насока, станувајќи многу креативна.

Ќе имаме многу сила да се спротивставиме на неволјите испратени од Меркур. Претстојната недела е знак за големи промени во животот на секој од нас. Тоа значи дека е време да се биде внимателен и претпазлив.

Овен

Овенот ќе има среќа во љубовта оваа недела. За самците од овој знак, Универзумот може да ви даде личност со која ќе постигнете хармонија и ќе создадете силни врски. На Овенот ќе му треба решителна акција. Препорачливо е да не навлегувате премногу во домашни и несуштински работи. Мора да бидете видливи, да посетувате места со многу луѓе, да изгледате светло и привлечно.

Бик

На оние Бикови кои можат да постигнат внатрешна рамнотежа им се ветуваат позитивни промени. Вреди да потрошите малку пари на себе - сменете ја фризурата, целокупната слика, подновете ја гардеробата. Наоѓањето нова мотивација, добро расположение и постигнување цели ќе донесат успех. Во овој момент може да се донесат тешки одлуки, но најдобро е тоа да се направи што е можно повнимателно. Главната работа е сериозно да ги сфатите вашите обврски и работни места.

Близнаци

Астрологот Глоба ги советува Близнаците да бидат што е можно подарежливи. Тоа не мора да се изразува во материјална форма - треба да се обидете да го посветите вашето време и внимание на вашите најблиски. Оваа недела генерално не е погодна за големи купувања, романтични состаноци или промена на сцената. Сè уште нема потреба да ја подновувате гардеробата или да одите на долго патување. Важно е да се работи, но, се разбира, не до точка на исцрпеност.

Рак

Во периодот од 17 до 23 јуни многу Ракови ќе можат да најдат сроден дух, пријател, истомисленик или личност која во иднина ќе стане добар ментор. Раковите ќе можат да ја надминат меланхолијата, осаменоста и очајот. Почетокот на неделата ќе биде опасен период, но тогаш зголемената активност на Венера може да ја надмине енергетската исцрпеност. Раковите треба да се одморат навреме и да не губат време на работи кои сè уште не се важни.

Лав

За да постигнат најдобри резултати, Лавовите не можат да седат мирни. Мора да се присилувате да работите, да преземете иницијатива и да бидете физички активни. Мала промена на околината, без долги патувања, ќе биде корисна. Астролозите ве советуваат да ги посетите семејството и пријателите и да им посветите повеќе внимание. Интуицијата може да им донесе успех на Лавовите оваа недела, но подобро е да не го слушате шестото сетило постојано.

Девица

Девиците, како и Лавовите, треба да се потпираат на логика во љубовта и бизнисот. Во тешки ситуации, секогаш треба да се остане смирен за да не се направи грешка. Во овој период може да се случат многу работи кои нема да им се допаднат на претставниците на овој знак. Универзумот ќе сака да види повеќе мудрост во зборовите и постапките на Девиците. Ќе ви треба повеќе смиреност на работа и на работа. Подобро е да го одложите купувањето засега.

Вага

Венера ќе ѝ помогне на Вагата да ја зголеми енергијата и виталноста. Среќата директно ќе зависи од мотивацијата и одлучноста. Припадниците на овој знак не треба да дозволат негативните мисли да ги водат. Сè на сè, недела ќе биде одлично време да ја пронајдете вашата сродна душа и да стекнете нови пријатели. Треба да комуницирате со луѓето што е можно повеќе и почесто, трудете се да им помогнете во сè. На второ место се финансиските прашања и работата.

Скорпија

Скорпиите можат да вршат домашна работа. Чистотата во куќата ќе привлече повеќе среќа и добро расположение. Посебна среќа ги чека претставниците на креативните професии и луѓето кои често мора да се потпрат на креативното размислување. Оваа недела може да има големи промени кои ќе се одразат на вашиот личен живот и семејни работи. Вреди да се вклучите за најдоброто. Осамените Скорпии ќе можат да најдат сродна душа.

Стрелец

Повеќе среќа во љубовта ќе имаат оние Стрелци кои моментално се во врска. Тие ќе можат уште повеќе да се доближат до својот партнер. Промената е веќе близу - Стрелецот веројатно наскоро ќе го почувствува тоа. На работа ги очекуваат непријатни моменти: газдите, колегите и деловните партнери може привремено да престанат да им веруваат. Поради оваа причина, треба да се потпрете само на вашите силни страни и да не се наоѓате навредени од колегите.

Јарец

Оваа недела ѕвездите ќе им помогнат на Јарците да ја најдат својата цел во животот. Среќата ќе им се насмевне во многу нови потфати. Експертите не препорачуваат да се концентрирате само на една област од животот. Вреди да се пробаат по малку во сè. Сингл  претставниците на овој знак може да имаат среќа во љубовта, бидејќи луѓето ќе почнат да ги привлекуваат поради зајакнувањето на Венера. Ова ќе биде добро време за сите едноставни работи, па Јарците треба да се борат против мрзеливоста и неподготвеноста да ја напуштат својата комфорна зона.

Водолија

Неделата е совршена за духовни практики, но стекнувањето нови знаења и вештини ќе биде тешко. Оваа недела, Водолиите треба сами да се справат со досадата и монотонијата. Нивната вродена способност да се апстрахираат од негативното ќе им помогне на многу начини. Крајот на работната недела е совршен за запознавање нови луѓе и дружење. Треба да бидете трпеливи и внимателни.

Риби

На почетокот на неделата, поради зајакнувањето на Венера, многу Риби би можеле да го подобрат расположението и да се ослободат од заморот. Решавањето на проблемите ќе стане многу полесно. Секој што работи на здодевна работа ќе треба да ги размрда работите. Генерално, недела е совршена за финансиски активности, пазарење и ажурирање на вашата гардероба. Можете да се фокусирате на врските, љубовта, комуникацијата, романтиката. Флертувањето и запознавањето ќе бидат корисни.

Тагови
реклама

Таравари именува нови директори на неколку здравствени установи

Read more

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Како по природен пат да го намалите лошиот холестерол?

Read more

Тајсон: Зависник сум, повеќе би сакал да живеам краток живот во слава, отколку долг живот во „мрак“

Read more

Живот

Полната Месечина на 21 јули носи турбуленции: Кој хороскопски знак ќе „пукне“?

Read more

Дали родителскиот инстинкт кај човекот е вроден?

Read more

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Како да ги избегнете штетните последици од користењето клима-уред?

Read more
 

Магазин

Како по природен пат да го намалите лошиот холестерол?

Читај повеќе

Полната Месечина на 21 јули носи турбуленции: Кој хороскопски знак ќе „пукне“?

Читај повеќе

Жените кои работат во ноќни смени се изложени на поголем ризик од канцер

Читај повеќе

Дали родителскиот инстинкт кај човекот е вроден?

Читај повеќе

Кардиолог објасни како телото страда при екстремни жештини

Читај повеќе
  • play_arrow

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Читај повеќе

Редовниот секс го подобрува помнењето

Читај повеќе

Како да ги избегнете штетните последици од користењето клима-уред?

Читај повеќе

Лекови кои предизвикуваат алергиска реакција кога сте изложени на сонце

Читај повеќе