Голема роденденска прослава на Прилепска Пиварница во Прилеп

На 13 јули, сабота, со почеток од 20 часот, во срцето на Прилеп, на централниот градски плоштад, ќе се одржи голем целовечерен настан за одбележувањето еден век од постоењето на Прилепска Пиварница.

Прославата ќе биде исполнета со добра музика и забава за сите, а ќе настапат реномираните артисти Марија Шерифовиќ, „ДНК“ и „Тропико бенд“, кои ќе се погрижат да приредат незаборавна вечер што долго ќе се прераскажува. За уште поголемо уживање, за времетраењето на настанот, пијалаците на Прилепска Пиварница на настанот и во угостителските објекти во Прилеп ќе се продаваат по промотивна цена.

Заради безбедна реализација на прославата на 100-годишнината, Прилепска Пиварница известува дека во Прилеп ќе биде воведен времен режим на сообраќај со кој ќе биде затворен дел од булеварот „Гоце Делчев“, и тоа на потегот од крстосницата со ул. „Кузман Јосифоски“ до крстосницата со ул. „Прилепски Бранители“ во периодот од 12 часот на 12.7.2024 до 12 часот на 14.7.2024, а сообраќајот ќе се пренасочува кон околната улична мрежа. За максимално уживање на забавата, Прилепска Пиварница праќа апел до сите учесници во сообраќајот да ја почитуваат сообраќајната сигнализација, а возилата да се паркираат на безбедни и означени места, следејќи ги упатствата на службите за паркирање и насоките на полициските службеници и редари.

Уживајте на прославата и консумирајте одговорно. Не пропуштајте ја можноста да бидете дел од историјата и да прославите 100 години успешност заедно со нас.

Тагови
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Приведен скопјанецот во чија куќа беа најдени четирите издрогирани деца

Read more

Промо

Во пресрет на големиот настан по повод стогодишнината од Прилепска Пиварница

Read more

Голема роденденска прослава на Прилепска Пиварница во Прилеп

Read more

Влези во игра и патувај за Берлин или Амстердам!

Read more

Летен потрошувачки кредит, нов производ од Шпаркасе Банка

Read more
 

Ново

  • play_arrow

НАСА објави снимки од спојувањето на две галаксии

Читај повеќе

Бебе оставено среде центар во Велес, случаен минувач го однел во болница

Читај повеќе
  • filter

Која Џорџа Мелони си денес?

Читај повеќе

Зошто ниту еден белгиски град не сака да биде домаќин за репрезентацијата?

Читај повеќе

Значително намалени нелегалните преминувања на надворешните граници на ЕУ, особено на Западен Балкан

Читај повеќе
  • play_arrow

Дефект на Falcon 9 ја приземји ракетата на Маск

Читај повеќе

Приведен скопјанецот во чија куќа беа најдени четирите издрогирани деца

Читај повеќе

Кој ќе биде најдобар стрелец на ЕУРО? УЕФА го смени правилото

Читај повеќе

Силен раст на глобалната продажба на електрични возила

Читај повеќе