Golf двојка се шитна за рекордни 87.000 долари

Цените на половните автомобили постојано се во пораст, а ова особено се однесува на класиците. Па така, Volkswagen Golf GTI од втората генерација се продаде за неверојатни 87.000 долари.

Golf GTI oд втората генерација е продаден во САД за 87.000 долари. Има 2.0 литарски 16V мотор со моќност од 137 коњски сили и има поминато 85.295 километри.

Во внатрешноста има Recaro седишта, опремен е со клима уред, Philips касетофон и сет 15-инчни BBS фелни.

Инаку, најскапиот Volkswagen Golf GTI од втората генерација претходно беше продаден преку интернет страницата Bring a Trailer, но овој значително ја подигна рекордната цена.

реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

Авто новости

Од Скопје до Рим со едно полнење на батеријата

Read more

Ferrari: Хакирани сме, но нема да платиме откуп

Read more

Одредени финалистите на Националниот избор за Автомобил на годината во Македонија

Read more

Шампионскиот болид на Шумахер од 2000 година ќе се продава на аукција

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow
  • filter

Од Скопје до Рим со едно полнење на батеријата

Читај повеќе

Ferrari: Хакирани сме, но нема да платиме откуп

Читај повеќе
  • filter

Одредени финалистите на Националниот избор за Автомобил на годината во Македонија

Читај повеќе

Шампионскиот болид на Шумахер од 2000 година ќе се продава на аукција

Читај повеќе
  • play_arrow

Секси Golf

Читај повеќе

Објавен новиот план на ЕУ за забрана на дизелаши и бензинци

Читај повеќе
  • play_arrow

„Франкенштајн“ на тркала

Читај повеќе
  • filter

Lamborghini Urus го помина ирскиот третман во Carlex

Читај повеќе

Audi се откажува од уште еден легендарен модел

Читај повеќе