Google веќе го распродаде најскапиот телефон, а уште не е пуштен во малопродажба

Google Pixel Fold сега е достапен за преднарачка, но изгледа дека врвниот модел со 512 GB простор официјално го нема на залиха во САД.

Моделот со 512 GB е достапен само во Obsidian црна боја и покрај цената од 1.919 долари (1.899 евра), се чини дека е моделот што предизвикува најголем интерес кај купувачите.

Официјалната продавница на Google сè уште го има на залиха Pixel Fold од 256 GB во Obsidian и Porcelain нијанси.

URL

512 GB Pixel Fold сè уште е достапен за преднарачка во ОК, Германија и Јапонија. Телефонот ќе биде пуштен во малопродажба на 27 јуни.

За потсетување, првиот телефон со преклоп на Google  - Pixel Fold - се напојува со чипот Tensor G2, истиот процесор кој ја напојува серијата Pixel 7 и има импресивен систем со три камери на задната страна.

Тагови
реклама

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Мобилни

Apple започна со продажба на iPhone телефони произведени во Индија

Read more

Xiaomi ги претстави Redmi Note 13, 13 Pro и 13 Pro+

Read more

Xiaomi Redmi Note 13 Pro ќе има невообичаено висок капацитет на меморија и брзина на полнење

Read more

Колку чинат деловите за поправка на iPhone 15?

Read more
 

Гик

Windows 11 добива голема надградба, фокус на една функција

Читај повеќе

Научници пресметаa кога Земјата ќе биде погодена од астероид со моќност од 22 атомски бомби

Читај повеќе

Решена е децениската мистерија што ги прави отпечатоците од „копита“ на дното на океанот

Читај повеќе

Apple започна со продажба на iPhone телефони произведени во Индија

Читај повеќе

Робот ќе пребарува објекти што горат и ќе наоѓа луѓе што треба да се спасат

Читај повеќе
  • filter

Xiaomi ги претстави Redmi Note 13, 13 Pro и 13 Pro+

Читај повеќе

Дали црните дупки се зголемуваат како што универзумот се шири ?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ако НАСА воопшто не постоеше?

Читај повеќе

Xiaomi Redmi Note 13 Pro ќе има невообичаено висок капацитет на меморија и брзина на полнење

Читај повеќе