Готвач открива кои јадења најмалку треба да се порачуваат во рестораните

Јадењето надвор може да биде посебно искуство, без разлика дали тоа е некоја посебна прилика одвреме-навреме или нешто што уживате да го правите редовно, а менито обично има по нешто за секого. Сепак, дали навистина можете да верувате дека она што ќе го нарачате ќе ги исполни вашите очекувања?

Според Џејкоб Пондер, готвач од Атланта и поранешен финалист на Food Network's Chopped, кој зборуваше за Eat This, Not That, ако одите во ресторан кој е познат по тоа што прави нешто посебно - обично ќе сакате да нарачате нешто во линија со тоа што го наведуваат дека е нивна специјалност.

„Не би нарачал нешто како хамбургер во ресторан со морска храна“, изјави тој за Eat This, Not That, а меѓу храната што готвачите ја избегнуваат во рестораните се:

Сирова храна - Освен ако не одите во високо оценет суши бар или друг ресторан познат по сирова храна, Пондер препорачува да избегнувате ваква храна.

Десерт - За повеќето луѓе често нема многу простор за десерт по вкусниот оброк во град, но ако ви се случи да ви остане малку простор во стомакот, препораката на Пондер е да го прескокнете менито за десерти и да отидете на специјализирано место за десертот по кој копнеете.

Пржена храна - Според Рејмонд Нил, професионален готвач и стручен консултант за TD Kitchen, избегнувањето на повеќето пржени јадења во ресторан може да ви помогне да останете на вистинскиот пат со некои од вашите здравствени цели.

„Пржената храна како помфрит, пилешко, риба или кромид генерално се понездрави од другите опции на храна и имаат повеќе калории. Тие исто така можат да бидат масни и тешки, поради што се чувствувате тромо после оброкот“, вели тој.

Храна со густ крем сос - Друга нарачка од која Нил препорачува да се држите подалеку во рестораните секогаш кога можете е сè на база од крем или бел сос, како тестенини Алфредо, чорби или супи на база на сирење, бидејќи овие јадења имаат тенденција да бидат многу калорични и мрсни.

Пилешко (понекогаш) - Пилешкото е вкусно, хранливо и здрав извор на протеини, но многу е лесно да се превари или недоволно да се свари, според Нил.

„Кога е недоволно сварено, луѓето полесно се разболуваат“, посочува тој.

Тагови
реклама

„Златна крвна група“ – ја имаат помалку од 50 луѓе во светот

Read more

4 намирници што го зајакнуваат имунитетот можат да го продолжат животот

Read more

Подгответе се за пролет: 5 парчиња што мора да ги имате во вашата гардероба

Read more

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Read more

Живот

8 фрази што веднаш треба да ги исфрлите од употреба

Read more

Со едноставен трик продолжете го траењето на лебот

Read more

Четири грешки што го уништуваат изгледот на дневната соба

Read more

Финансиски хороскоп за март 2024 година

Read more
 

Магазин

8 фрази што веднаш треба да ги исфрлите од употреба

Читај повеќе
  • play_arrow

Мачорот ме лиже, да го лизнам и јас да види како е

Читај повеќе
  • play_arrow

Со едноставен трик продолжете го траењето на лебот

Читај повеќе

4 намирници што го зајакнуваат имунитетот можат да го продолжат животот

Читај повеќе

Три малку познати симптоми што укажуваат на ризик од срцева болест

Читај повеќе

„Златна крвна група“ – ја имаат помалку од 50 луѓе во светот

Читај повеќе

Четири грешки што го уништуваат изгледот на дневната соба

Читај повеќе

Гурмански залаци од јунешко месо и печурки

Читај повеќе

Финансиски хороскоп за март 2024 година

Читај повеќе