Гответе со задоволство: 13 предлози за вкусен ручек

Готвењето е вистинско уживање, особено ако готвите за најблиските, но оваа секојдневна активност може да ви одземе многу време, особено ако имате и други обврски.

Секој ден треба да смислите нов ручек, а тоа може да ви создаде непотребен стрес. Гответе со задоволство, така што ќе имате готови идеи за тоа што ќе зготвите за денес или за утре.

Ова исто така е многу економичен метод – ќе знаете точно кои намирници ќе ви бидат потребни и ќе ги набавите одеднаш за цела недела наместо да пазарите неколку пати и да купувате непотребни работи

Овие 13 лесни и брзи рецепти ќе ви помогнат да го скратите времето на готвење, а сепак да имате вкусен ручек на маса секој ден.

реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Read more

Ако епидемиолошката слика е стабилна, во ноември ќе се дозволи физичко присуство во училиштата

Read more

Рецепти

Брзо и вкусно: Шпагети со зеленчук и пармезан

Read more

Идеја за појадок: Ролнички со цимет

Read more

Не, не е житарка: Зошто треба да почнете да јадете хелда секој ден?

Read more

Идеја за појадок: Пица ролнички

Read more

Магазин

  • play_arrow

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Читај повеќе
  • play_arrow

Огромен скелет од Т-Рекс се продава на аукција

Читај повеќе

Светските лидери и нивните бизарни идеи за заштита од коронавирусот

Читај повеќе
  • play_arrow

Кози ѝ пркосат на гравитацијата качувајќи се по брана

Читај повеќе
  • play_arrow

Маче за првпат го гледа својот одраз во огледало - реакцијата е урнебесна

Читај повеќе
  • play_arrow

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Читај повеќе

Брзо и вкусно: Шпагети со зеленчук и пармезан

Читај повеќе

Штетни и бесмислени: Најлошите совети за исхрана

Читај повеќе

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Читај повеќе