ПРЕМИЕР ЛИГА 2019/20

Грешките во одбраната му донесоа пораз на Челси

Тимот на Евертон забележа многу важна победа, победувајќи го Челси со 3:1.

„Карамелите“ го одиграа својот прв натпревар по отказот на Марко Силва. Привремениот тренер Данкан Фергусон направи две измени во составот на Евертон, откако Јери Мина седна на клупата, Евертон се врати во шемата со 4 дефанзивци, а Том Дејвис му го отстапи местото на Морган Шнедерлан.

Менаџерот на Челси, Френк Лампард, се обложи на истите 11 со кои ги победи Астон Вила во средата.

Победа за Евертон значи дека екипата ја напушта зоната за испаѓање.

„Карамелите“ се искачија на 14-тото место со 17 бода.

Челси го забележа својот трет пораз на последните 4 натпревари. Лондонскиот тим е на 4-то место со 29 бода.

Најдобрите моменти од натпреварот погледнете ги Тука.

реклама

Пет розови фламинга во посета на Преспанското Езеро

Read more

Дневен биланс: 141 новозаразен од COVID-19, 4 лица починаа

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Приведен малолетникот кој потпалуваше шума на Tik-Tok

Read more

Фудбал

Петковски: Одиме по бодови против Беласица, ама без потценување

Read more

Прв пат по 1946 година Барса прими 8 голови

Read more

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Read more

Разумни трансфери: Барселона

Read more

Спорт

Довициозо ќе го напушти Дукати на крајот на 2020 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Поставен нов светски рекорд на 5.000 метри во Монако

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Познати сите учесници во НБА плеј-офот

Читај повеќе

Петковски: Одиме по бодови против Беласица, ама без потценување

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв пат по 1946 година Барса прими 8 голови

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Читај повеќе
  • play_arrow

Разумни трансфери: Барселона

Читај повеќе

Вака изгледа распоредот за НБА плејофот

Читај повеќе

Симеоне: Заслужено бевме елиминирани

Читај повеќе