Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Ако сакате да јадете јајца, а ви се здосадени класичните рецепти и начини на подготовка, време е да ги пробате овие гурмански верзии.

Јајцата се одличен избор на храна за појадок. Тие се богат извор на протеини, во чиј состав влегуваат 9 есенцијални аминокиселини.

Исто така, треба да знаете дека белката на јајцето не содржи холестерол, а жолчката од јајцето е извор на витамин А, Д и Е.

Ви предлагаме да направите шпански омлет, кралски омлет со печурки и специјалитетот „шакшука“ по рецепт на нашата инстаграмџика Мартина Н. Крстевскa.

Remote video URL
Remote video URL
Тагови
реклама

Денот кога диносаурусите изумреа, објаснет до детали

Read more

Пет причини зошто жените изневеруваат

Read more

Што ќе случи во вашето тело кога ќе се откажете од пивото?

Read more

Актерката Силвија Стојановска доби затворска казна за транспорт на кокаин

Read more

Рецепти

Направи сам: Домашен овошен сладолед

Read more

Рецепт на денот: Тестенини со сланина и босилек

Read more

Идеја за десерт: Павлова торта

Read more

Основниот рецепт за палачинки од 1967 година

Read more
 

Магазин

Пет причини зошто жените изневеруваат

Читај повеќе

Кои додатоци во исхраната е корисно да ги земате секој ден?

Читај повеќе
  • play_arrow

Денот кога диносаурусите изумреа, објаснет до детали

Читај повеќе

Италија планира да направи атракција од морничав затворски остров

Читај повеќе

Намирници кои го зголемуваат ризикот од рак на дојка

Читај повеќе

Направи сам: Домашен овошен сладолед

Читај повеќе

Моќен напиток што ја подобрува крвта и ја враќа енергијата

Читај повеќе

Најголемиот зелен покрив: Како се создава климатски отпорен град?

Читај повеќе

Најтоксичните совети за самопомош што не треба да ги слушате

Читај повеќе