„The Handmaid’s Tale“ постави нов рекорд кој не е за фалење

Серијата The Handmaid’s Tale беше голем фаворит на годинешното доделување на Еми наградите. Освои 21 номинација, но изгуби во сите категории.

Меѓу останатото, беше номинирана за награда за главна актерка во драмска серија, најдобра драмска серија, како и за споредна улога во драмска серија.

Со тоа, оваа серија постави нов рекорд за најмногу неосвоени награди, со што ја надмина серијата Mad Men која во 2012 година имаше 17 номинации, но не освои награда.

Претходно, серијата The Handmaid’s Tale имаше доста среќа. Пред четири години освои награда за најдобра драмска серија. По првата сезона доби голем број пофалби, но по втората сезона почнаа полоши критики.

Remote video URL
Тагови
реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Филм & ТВ

Гледањето хорор филмови ги ублажува симптомите на стрес и анксиозност

Read more

Рекламниот спот за „Зоки Поки“ на РТС

Read more

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Бил Козби се соочува со нова тужба за силување

Read more
 

Сцена

Гледањето хорор филмови ги ублажува симптомите на стрес и анксиозност

Читај повеќе
  • filter

16 октомври 2007, загина Тоше Проески

Читај повеќе

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Читај повеќе
  • play_arrow

Рекламниот спот за „Зоки Поки“ на РТС

Читај повеќе
  • filter

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Читај повеќе
  • play_arrow

„Easy On Me“: Слушнете ја новата песна на Адел

Читај повеќе

Бил Козби се соочува со нова тужба за силување

Читај повеќе

Тони Колет и Моника Белучи во комедија за мафијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за хоророт „The Black Phone“

Читај повеќе