Harley-Davidson откри важен датум

Целиот настан ќе се пренесува во живо на официјалната веб-страница на американскиот гигант.

 

Harley-Davidson ќе ја објави својата линија на мотоцикли за 2023 година на 18 јануари, а потоа ќе ги дознаеме деталите поврзани со прославата на 120-тиот роденден на компанијата, пишува MotoBerza.

Јохан Сејц, претседател и извршен директор на Harley-Davidson, рече дека се надева дека сите фанови на брендот ќе учествуваат во славењето на богатото наследство на компанијата.

„Во 2023 година славиме 120 години постоење, па таа годишнина ќе ја искористиме за да му оддадеме почит на нашето богато наследство. Ќе го прославиме нашиот роденден со нашите фанови и јавачката заедница, притоа откривајќи ги и најновите понудени мотоцикли.

Ги повикувам сите да се придружат на нашата прослава и откривањето на новата моделска линија“, нагласи Чајц.

Иако Harley-Davidson сè уште не ја откри листата на новитети, неодамнешните извештаи сугерираат дека ќе ги вклучува Fat Bob 114, Heritage Classic 114, нова Nightster варијанта, нова CVO серија, а можеби и нов модел Icon.

Меѓу новитетите можеше да се најде и модел од 350 кубика, произведен во Кина. Ова го откриваат податоците достапни од Агенцијата за транспорт на САД.

Тагови
реклама

Мотори

Прекрасниот скутер на Honda се врати и е електрифициран за XXI век

Read more

Harley-Davidson откри важен датум

Read more

AMB 001 Pro е новиот мотоцикл на Aston Martin

Read more

Ducati го претстави својот прв електричен мотоцикл

Read more
 

Автомобили

Новиот MINI Cooper пристигнува и во попрактично каросериско издание

Читај повеќе
  • filter

Новиот кампер VW California е достапен само во Германија, другите ќе почекаат до крајот на летото

Читај повеќе
  • filter

BMW ја претстави новата Серија 1, верзијата M135 останува на врвот на понудата

Читај повеќе

Грешка при полнење гориво што може сериозно да го оштети вашиот автомобил

Читај повеќе
  • play_arrow

Ако видите паричка на вратата од автомобилот, веднаш повикајте полиција

Читај повеќе

Toyota Celica се враќа со 2.0-литарски турбо мотор и погон на 4 тркала

Читај повеќе

Која е функцијата на сивите кутии што се појавија на семафорите во Германија?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

10 интересни, но сосема непотребни факти за автомобилите

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Нова ера за Porsche: 911 стана хибрид

Читај повеќе