HIIT тренинг за брзо слабеење со Ентони Балдузи

М.С.
/ 20.05.2020 / 19:25

Бројни истражувања покажаа дека HIIT, интервален тренинг со висок интенизтет, е најдобар за согорување на калории во краток период. Калориите се топат во текот на тренингот, но и после него. Интервалниот тренинг го менува метаболизмот и донесува психолошки промени кои долгорочно се корисни за губење на килограмите.

Филозофијата на овој систем е да ги правите вежбите брзо со кратки интервали на пауза, па со тој интензитет согорувате повеќе калории во помалку време, споредено со традиционалните вежби.

HIIT тренингот ги поттикнува работата на метаболизмот, топењето на мастите и градењето мускули.

Доктор Ентони Балдузи ќе ви покаже како изгледа овој вид на тренинг кој може да го практикувате во домашни услови. Не ви е потребна никаква опрема.

Remote video URL
реклама

Фит

Утрински стомачни на празен стомак

Read more

СЗО: Возете велосипед, здраво е

Read more

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more

Магазин

Како твитерџиите реагираат на 80-часовниот полициски час?

Читај повеќе
  • play_arrow

Глетка од која застанува здивот: Диви коњи трчаат на Пелистер

Читај повеќе
  • play_arrow

СЗО препорача да се носи маска, но потребно е да биде трислојна за да ве штити од COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Домашни бургер лепчиња без јајца – и не ви треба рерна за печење

Читај повеќе

Отец Пимен: Дајте ние живите да им помогнеме на живите

Читај повеќе
  • play_arrow

Грчкото лето е состојба на умот

Читај повеќе
  • play_arrow

Новинарски гаф на фудбалската сезона: Резултатот е 5,4

Читај повеќе
  • play_arrow

Идентификуван осомничениот убиец на Меделин Мекен

Читај повеќе

Џордан донира 100 милиони долари во борба против расизмот

Читај повеќе