„The Hitman’s Wife’s Bodyguard“ лесно го освои бокс-офисот

Филмот „The Hitman’s Wife’s Bodyguard“ се најде на врвот на бокс-офисот во САД, со заработка од 11.6 милиони долари во текот на премиерното прикажување минатиот викенд.

Продолжението на акционата комедија „The Hitman’s Bodyguard“ од 2017 година премиерно беше прикажан во текот на викендот и досега заработи 17 милиони долари. Сепак, филмот е со буџет од 70 милиони долари па ќе треба повеќе време за да оствари профит, пишува Variety.

Во главните улоги се појавуваат Салма Хајек, Рајан Рејнолдс, Антонио Бандерас, Морган Фримен и Самјуел Л. Џексон. Филмот немаше голема конкуренција и лесно се искачи на врвот на бокс-офисот, оставајќи го хоророт „A Quiet Place Part II “на второ место, со заработка од 9.4 милиони долари.

Remote video URL

И по четири недели од премиерното прикажување, овој филм заработи 221.9 милиони долари на светско ниво досега и е филм со најголема заработка во текот на пандемијата.

На трето место е „Peter Rabbit 2: The Runaway“ со заработка од 6.1 милион долари, односно 70.5 милиони долари на светски ниво.

По него е „The Conjuring: The Devil Made Me Do It“ со 5.2 милиони долари, додека „Cruella“ се најде на петтото место со 5.1 милион долари.

Тагови
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more

Филм & ТВ

Најлошите филмови снимени според бестселери

Read more

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Read more

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

Read more

Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Најлошите филмови снимени според бестселери

Читај повеќе

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

„Чувај ме“ е новата песна на култниот македонски бенд „Д.Н.О“

Читај повеќе

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

Читај повеќе
  • play_arrow

Уште еднаш, овојпат без солзи: „Архангел“ се поезијата на Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен тизерот за последната сезона на „La Casa de Papel“

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за последната сезона на „The Walking Dead“ е прилично брутален

Читај повеќе
  • play_arrow

30 интересни факти за „Interstellar“

Читај повеќе