Hladno pivo со настап во МКЦ на 9 октомври

Хрватскиот панк-рок бенд „Hladno pivo“ в недела на 9 октомври ќе одржи концерт во Младинскиот културен центар (МКЦ) во Скопје.

По овој концерт, од бендот најавуваат подолга концертна пауза.

Како што соопштија, фронтменот Миле Кекин во следните години ќе се посвети на соло-кариерата, додека останатите членови од групата, Младен Субошиќ-Суба, Зоран Субошиќ-Зоки, Милко Киш-Деда и Крешимир Шокец-Шоки, ќе продолжат заедно да работат преку проектот Guerilla mainstream.

Концертот на „Hladno pivo“ е воедно дел и од низата настапи на актуелната турнеја насловена „35 za 35“, со која групата обележува три и пол децении постоење.

Нивниот последен концерт во Скопје беше пред пет години.

– По распродадените два настапа на „Дед Кен Денс“, потоа и неодамнешниот на Ману Чао, ова е четврти концерт во рамки на програмата на Таксират 2022, а според интересот на публиката се чини дека и овој ќе ја продолжи низата како целосно распродаден. Имено, за концертот на „Hladno pivo“ во Скопје останати се уште едвај 200 билети, достапни за купување онлајн или во продажните места на МкТикетс, се посочува во соопштението.

Тагови
реклама

3 симптоми на недостаток на витамин Б12 што се забележуваат при јадење

Read more

Сувата уста може да биде предупредувачки знак за сериозни здравствени состојби

Read more

Кардиолозите открија кој протеин е најдобар за здравјето на срцето

Read more

Франција изгуби контрола над делови од Нова Каледонија: Истрели и експлозии одекнуваат низ островот

Read more

Музика

Балканско-Кавкаска песна на Евровизија

Read more

По петгодишна пауза се активира Plavi orkestar

Read more

Јавно распоредување - неофицијалната комунистичка химна на Источна Германија

Read more

Човекот обвинет за убиството на Тупак Шакур за прв пат се појави на суд

Read more
 

Видео

  • play_arrow

Балканско-Кавкаска песна на Евровизија

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл-компилација очекувања наспроти реалност

Читај повеќе
  • play_arrow

По петгодишна пауза се активира Plavi orkestar

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација - машки против женски

Читај повеќе
  • play_arrow

Питбул vs. Чивава

Читај повеќе
  • play_arrow

Како туната од морските длабочини стигнува до нашите чинии?

Читај повеќе
  • play_arrow

Идиоти ширум Европа - фејл компилација

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите фејлови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Јавно распоредување - неофицијалната комунистичка химна на Источна Германија

Читај повеќе