Hladno pivo со настап во МКЦ на 9 октомври

Хрватскиот панк-рок бенд „Hladno pivo“ в недела на 9 октомври ќе одржи концерт во Младинскиот културен центар (МКЦ) во Скопје.

По овој концерт, од бендот најавуваат подолга концертна пауза.

Како што соопштија, фронтменот Миле Кекин во следните години ќе се посвети на соло-кариерата, додека останатите членови од групата, Младен Субошиќ-Суба, Зоран Субошиќ-Зоки, Милко Киш-Деда и Крешимир Шокец-Шоки, ќе продолжат заедно да работат преку проектот Guerilla mainstream.

Концертот на „Hladno pivo“ е воедно дел и од низата настапи на актуелната турнеја насловена „35 za 35“, со која групата обележува три и пол децении постоење.

Нивниот последен концерт во Скопје беше пред пет години.

– По распродадените два настапа на „Дед Кен Денс“, потоа и неодамнешниот на Ману Чао, ова е четврти концерт во рамки на програмата на Таксират 2022, а според интересот на публиката се чини дека и овој ќе ја продолжи низата како целосно распродаден. Имено, за концертот на „Hladno pivo“ во Скопје останати се уште едвај 200 билети, достапни за купување онлајн или во продажните места на МкТикетс, се посочува во соопштението.

Тагови
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција запленет 161 кг кокаин во Солун

Read more

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Музика

Топ 10 најдобри поп албуми во 90-тите

Read more

Костимите на Бијонсе главна тема на нејзината долго очекувана турнеја

Read more

Не е ни Despacito, ни Gangnam Style: Кое е најгледаното видео во историјата на YouTube?

Read more

Откриена причината за смртта на Масимо Савиќ

Read more
 

Видео

  • play_arrow

Топ 10 најдобри поп албуми во 90-тите

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Костимите на Бијонсе главна тема на нејзината долго очекувана турнеја

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација: Кога не ти е денот

Читај повеќе
  • play_arrow

Не е ни Despacito, ни Gangnam Style: Кое е најгледаното видео во историјата на YouTube?

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација со мајмуни

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација: Кога идиоти вежбаат

Читај повеќе
  • play_arrow

Само британски фејлови

Читај повеќе