Honor го претстави новиот телефон

Honor претстави нов модел на телефон - Honor Play 20 Pro.

Honor го претстави „обичниот“ Play 20 во април 2021 година.

Pro доаѓа со подобри спецификации. Новиот модел има 6,53-инчен OLED дисплеј, со резолуција на екран FHD +, спектар на бои DCI-P3, сензор за отпечатоци од прст во екранот и предна камера од 16MP за селфи и видео повици.

Има четири камери на задната страна на телефонот.

Системот се состои од 64MP главен сензор, 8MP ултра широк, 2MP макро и 2MP сензор за длабочина.

URL

Осум-јадрениот чипсет MediaTek Helio G80 работи со Play 20 Pro и има 8 GB RAM меморија. Во однос на просторот, има 128 GB простор за складирање.

Телефонот се полни до 100% за 65 минути, благодарение на батеријата од 3800mAh, со поддршка за брзо полнење од 22,5W.

Во моментов чини околу 270 долари во Кина.

реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Мобилни

Познато кога ќе биде претставен новиот смартфон на Huawei

Read more

Како да го лоцирате вашиот iPhone кога е исклучен?

Read more

Xiaomi го претстави новиот смартфон Civi со екран од 6,55 инчи

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more
 

Гик

Познато кога ќе биде претставен новиот смартфон на Huawei

Читај повеќе
  • play_arrow

Научниците се на работ на откритие со кое се бришат лошите спомени

Читај повеќе

Американците вооружаа робот: Terminator беше предупредување, а не упатство

Читај повеќе
  • play_arrow

Синтетиката во производите за широка потрошувачка се поврзува со рана смрт

Читај повеќе

Мicrosoft најави укинување на LinkedIn во Кина

Читај повеќе

Дали Хелените ја откриле Америка многу пред Колумбо?

Читај повеќе

Наскоро ќе се појави никотинска вакцина против корона

Читај повеќе

Леонардо Дикаприо инвестира во одгледување месо во лабораторија

Читај повеќе
  • play_arrow

Вилијам Шатнер стана најстариот човек кој бил во вселената

Читај повеќе