Honor ќе го претстави новиот смартфон Play 4 Pro

Honor утре ќе го претстави смартфонот Play 4 кој ќе има една необична спецификација.

Менаџерот на Honor во Кина потврди дека Play 4 ќе има сензор за детекција на телесна температура што е ретка спецификација на постоечките уреди и ќе биде многу корисна во време кога владее пандемијата со новиот коронавирус.

Honor Play 4 Pro ќе има Kirin 900 процесор и 8 GB RAM. Го користи оперативниот систем Android 10 s EMUI 10, без услугите на Google. Го напојува батерија од 4.200 mAh, а доби 6,57-инчен екран со резолуција од 2.400х1.080 пиксели.

Има задни камери од 40 и 8 мегапиксели, а предните камери имаат 32 и 8 MP. Уредот поддржува 5G мрежа.

Тагови
реклама

Протести во Белград поради враќањето на полицискиот час, полицијата употреби солзавец

Read more

Родителите на деца кои одат во училиште да се вратат на работа, одлучи Владата

Read more

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more

Витаминот Д и коронавирусот - Вистинска или залудна надеж?

Read more

Мобилни

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Read more

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Read more

Како ќе изгледа новиот Galaxy Note 20 Ultra?

Read more

Објавени првите фотографии за Galaxy Z Flip 5G

Read more

Гик

  • play_arrow

СЗО: Има докази дека COVID-19 се пренесува преку воздух

Читај повеќе

Ремдесивир – од шкарт до лек за COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Microsoft објави кога ќе ги претстави новите игри за Xbox Series X

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Читај повеќе

Научници тврдат дека коронавирусот се пренесува преку воздух, од СЗО бараат промена на препораките

Читај повеќе
  • play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Читај повеќе

Истражување: Можно е мутираниот COVID-19 полесно да се пренесува помеѓу луѓето

Читај повеќе

Бил Гејтс: Facebook е виновен за брзото ширење на коронавирусот

Читај повеќе