HP го претстави новиот лаптоп Omen 15 наменет за гејмери

Компанијата HP ја претстави најновата верзија на лаптопот Omen 15 кој е наменет за гејмери.

Omen 15 има убав дизајн, сино лого со дијамант, потенок е за 11 проценти од претходните модели. Големината на екранот е 15,6 инчи.

Omen е мултифункционален компјутер – може да се користи за сурфање на интернет, но и за играње видеоигри.

Кога станува збор за спецификациите, лаптопот може да се добие со Nvidia GeForce RTX 2070 Super Max-Q графика и Intel Core i7 H-series процесор, или со AMD Ryzen 7 H-series процесор.

Ова е прв модел на Omen кој е достапен со AMD процесор. Достапен е во две бои- црна и сребрена боја. Моделот со Intel процесор е во црна, а верзијата со AMD е во сребрена боја.

Достапен е со 32 GB RAM и до 1 TB PCIe SSD меморија. Купувачите може да бираат помеѓу OLED панел, UHD 120 Hz панел или FHD 300 Hz панел.

Лаптопот чини 999 долари.

реклама

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more

Дали сте доволно фит за ФБИ? Овој тест ќе ви го даде одговорот

Read more

Секси лето: Убавици во бикини

Read more

Луѓето кои се негативни на COVID-19 тестот можеби имаат некаков имунитет

Read more

Хардвер

Објавени првите фотографии за Samsung Galaxy Watch 3

Read more

Lenovo го претстави лаптопот Chromebook 3

Read more

Hublot произведе паметен часовник кој чини 5.800 долари

Read more

HP го претстави новиот лаптоп Omen 15 наменет за гејмери

Read more

Гик

Јапонија развива уред за комуникација меѓу луѓето и животните

Читај повеќе

Луѓето кои се негативни на COVID-19 тестот можеби имаат некаков имунитет

Читај повеќе

OnePlus ќе претстави серија со евтини смартфони под брендот Nord

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тажна глетка: 103 тони ѓубре извлечени од океанот во една експедиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботи на пареа ќе ја истражуваат Јупитеровата Европа

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Samsung го претстави новиот Galaxy A31

Читај повеќе

Huawei и ZTE официјално прогласени за закана по националната безбедност на САД

Читај повеќе

Мисија на Марс: Повторно одложено лансирањето на Perseverance

Читај повеќе

Апликации кои ја поттикнуваат креативноста на децата

Читај повеќе