Huawei го претстави P40 lite

Huawei го претстави својот нов смартфон – Huawei P40 lite.

Новиот уред на Huawei пристигнува пред долгоочекуваниот Huawei P40.

Одиме со ред:

- Екранот IPS е со дијагонала од 6,4-инчи и резолуција од 2.310Х1.180 пиксели

- RAM меморијата изнесува 6 GB, a внатрешната меморија 128 GB

- Има батерија од 4.200 mAh

-Телефонот го придвижува чипсет Kirin 810.

Huawei P40 lite има четири задни камери – предната главна камера има 48MP, ултрашироката камера има 8 MP, додека Bokeh и макро објективите имаат по 2 MP.

Сè уште не е позната цената, но продажбата ќе започне во првата половина на април.

реклама

Расте бројот на новозаразени во Грција и Албанија

Read more

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Read more

Германија: Задолжителен ковид тест за сите кои влегуваат во земјата од високоризични региони

Read more

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Read more

Мобилни

Google објави тизер за новиот смартфон Pixel – што да очекуваме?

Read more

Блогерите побрзи од Apple: Објавени фотографии од екранот на iPhone 12

Read more

OnePlus го претстави новиот смартфон Nord

Read more

Нови шпекулации: Apple во септември ќе го претстави најновиот iPhone

Read more

Гик

На Арктикот исчезнаа две санти мраз стари 5.000 години

Читај повеќе

Постапката за одобренија за 5G во Македонија ќе почне до крај на годината преку аукција

Читај повеќе

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Читај повеќе

Интерпол: Криминалците го користат COVID-19 за компјутерски напади на поголеми жртви

Читај повеќе

Вакцината на „Novavax“ против COVID-19 успешно произвела антитела

Читај повеќе
  • play_arrow

Јапонци измислија маска која преведува на осум јазици

Читај повеќе

СЗО: Новиот коронавирус најверојатно потекнува од лилјаците

Читај повеќе
  • play_arrow

Crew Dragon успешно ги врати астронаутите на Земјата

Читај повеќе

Трамп сака да ја забрани апликацијата ТikTok, а Microsoft преговара да ја купи

Читај повеќе