Huawei ја претстави серијата P40 - врвен дизајн и револуционерни камери

Huawei ги претстави P40 Pro+, P40 Pro и P40 – новите флегшип телефони со врвен дизајн и револуционерни камери кои радикално ги прошируваат можностите за фотографирање и снимање.

Huawei P40 ја продолжува традицијата по која Huawei P серијата е најпозната - а тоа е врвна камера. Сензорот со големина од 1/1.28 инчи има двојна големина на пиксели од 2.44 μm за да го зголеми внесот на светло за подобри перформанси при слабо осветлување, а унапредениот дизајн е помогнат со 10х оптички зум.

Целата серија има Kirin 990 5G процесор и поддржува 5G мрежа и Wi-Fi 6 Plus.

И хардверот е унапреден со Huawei Quad-curve Overflow екран.

Ричард Ју изјави дека серијата P е посветена на естетиката и врвен хардвер за обработка на фотографии.

Уредите се достапни во три бои: Ice White, Deep Sea Blue и Black, и две мат бои – Blush Gold и Silver Frost.

Huawei P40 Pro и P40 Pro+ поседуваат 32MP AF камера и IR Depth камера кои поддржуваат автоматско фокусирање и bokeh репродукција за создавање на извонредни ефекти за портрети кои се карактеристични за уредите на Huawei.

P40 дава извонредни фотограии со ултрашироките телефото објективи.

P40 Pro ја содржи Leica Quad камерата со уште помоќна Ultra Wide Cine камера и ToF камера со 50х SuperSensing зум.

P40 Pro + на корисниците им овозможува да гледаат одлично со SuperZoom Array кој поддржува 10х оптички зум и 100х максимален дигитален зум.

Смартфоните на Балканот се очекува да пристигнат во април.

Huawei P40 Pro+ (8Gb+512GB) ќе се продава по цена од 1.399 евра;

Huawei P40 Pro(8GB+256GB) по цена од 999 евра;

Huawei P40(8GB+128GB) по цена од 799 евра.

Покрај смартфоните, Huawei ги претстави и Watch GT2e, Sound X звучник, Huawei gentle monster дигитални наочари.

реклама

Мухамед Зекири со сопругата и ќерката се хоспитализирани со COVID-19

Read more

90 проценти од новозаболените во Скопје потекнуваат од 15 фамилии

Read more

Целосен викенд карантин за Скопје, Штип, Куманово и Тетово, делумен за остатокот од земјата

Read more

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Мобилни

Vivo ја најави серијата Х50

Read more

Honor ќе го претстави новиот смартфон Play 4 Pro

Read more

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Read more

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Read more

Гик

  • play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Читај повеќе

Колку смисла имаат тестовите на антитела на коронавирус?

Читај повеќе

Сепак следат сѐ што правиме онлајн - Google пред тужба за нарушување на приватноста

Читај повеќе

Научниците открија: Овде воздухот е најчист во светот

Читај повеќе
  • filter

HP го претстави новиот лаптоп Omen 15 наменет за гејмери

Читај повеќе

Русите сакаат да делат превоз во вселената со Американците

Читај повеќе
  • filter

Vivo ја најави серијата Х50

Читај повеќе

Кинески радиотелескоп наскоро ќе бара вонземјани

Читај повеќе

SpaceX во орбитата ќе лансира нови Starlink сателити

Читај повеќе