И после Ибра, Ибра

Многу веројатно дека Златан Ибрахимовиќ ќе има свој достоен наследник и тоа во синот Максимилијан.

Постариот од двата сина на Ибрахимовиќ постигна атрактивен гол во стилот на својот татко најавувајќи дека и по пензионирањето на големиот Ибра многу веројатно ќе гледаме негов наследниок на зелените терени.

13-годишниот Максимилијан (во септември ќе полни 14) со атракција од свртување постигна гол на еден тренинг натпревар во Шведска. Потегот и тоа како наликува на атракциите кои ги правеше неговиот татко.

Златан со сопругата Хелена Сегер има уште еден син, две години помалиот Винсент кој исто така тренира фудбал.

Ибрахимовиќ од мал има тренирано текводно и поседува црн појас. Оттаму, не е чудно од каде ги вади сите тие атрактивни порези.

Remote video URL
реклама

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more

Дали сте доволно фит за ФБИ? Овој тест ќе ви го даде одговорот

Read more

Секси лето: Убавици во бикини

Read more

Луѓето кои се негативни на COVID-19 тестот можеби имаат некаков имунитет

Read more

Фудбал

ФФМ потврди, ќе се играат второлигашките баражи

Read more

Челси падна кај Вест Хем, Лестер продолжува да тоне

Read more

Интер броеше до 6, автогол го спаси Милан

Read more

Го платија 120 милиони евра за да седи на клупа

Read more

Спорт

ФФМ потврди, ќе се играат второлигашките баражи

Читај повеќе
  • play_arrow

Челси падна кај Вест Хем, Лестер продолжува да тоне

Читај повеќе
  • play_arrow

Интер броеше до 6, автогол го спаси Милан

Читај повеќе

Вардар доби тешка група во Лигата на шампионите

Читај повеќе

Го платија 120 милиони евра за да седи на клупа

Читај повеќе

Левандовски: Имаме големи шанси за триумф во Лигата на шампионите

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: Пред 8 години моќната Шпанија ја прегази Италија и ја покори Европа

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Меси влезе во клубот 700: Против кого постигнал најмногу голови?

Читај повеќе

Пиоли: Ибра ќе игра, тој е како лав

Читај повеќе