И Стивен Спилберг премина на Netflix

Иако режисерот Стивен Спилберг беше еден од противниците на филмови од стриминг сервисите во трката за Оскари, изгледа дека малку го омекна ставот по ова прашање.

Amblin Partners и Netflix потпишаа договор според кој компанијата на чело со Спилберг за сервисот ќе снима неколку филмови секоја година. Не е познато дали некои од филмовите ќе бидат во режија на Спилберг, но се работи за два проекти годишно за кои се очекува финансирање од Netflix.

Што се однесува до филмовите за Netflix, тие немаат строги финансиски правила. Може да завршат и во кино како што беше случај со „The Irishman“ и „Marriage Story“.

Netflix и Amblin од претходно имаат соработувано за „The Trial of the Chicago 7“, а извршните директори на Netflix, Тед Сарандос и Скот Стабер соработуваа со Спилберг додека тој беше на чело на филмската компанија Universal.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more

Филм & ТВ

Мајкл Б. Џордан откри дали тој е новиот Супермен

Read more

Оскар Ајзак е мистериозен коцкар во трејлерот за „The Card Counter“

Read more

Најлошите филмови снимени според бестселери

Read more

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Read more
 

Сцена

Мајкл Б. Џордан откри дали тој е новиот Супермен

Читај повеќе
  • play_arrow

Оскар Ајзак е мистериозен коцкар во трејлерот за „The Card Counter“

Читај повеќе

Канје Вест се затвори во соба без прозорци додека не го заврши албумот

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Дасти Хил, басистот на Зи-Зи Топ

Читај повеќе
  • play_arrow

Најлошите филмови снимени според бестселери

Читај повеќе

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

„Чувај ме“ е новата песна на култниот македонски бенд „Д.Н.О“

Читај повеќе

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

Читај повеќе
  • play_arrow

Уште еднаш, овојпат без солзи: „Архангел“ се поезијата на Скопје

Читај повеќе