И ѕвездите протестираат против полициската бруталност и расизмот во САД

Кајгана/МИА
/ 03.06.2020 / 09:41

Многумина од познатите личности од САД се приклучија на протестите против полициската бруталност и против расизмот во земјата. Меѓу ѕвездите кои излегоа на улица се и Џејми Фокс, Теса Томпсон, Ник Кенон, Камила Кабељо, Бен Афлек, Аријана Гранде…

– Ние не се плашиме, ќе протестираме!, изјави оскаровецот Џејми Фокс.

Ник Кенон на демонстрациите во главниот град на Минесота излезе со натпис „Ве молам, не можам да дишам“ – последните зборови на Џорџ Флојд кој пред една недела беше брутално убиен од страна на полицаец.

URL
View this post on Instagram

“Til Earth and Heaven Rings” 🙏🏾

A post shared by NICK CANNON (@nickcannon) on

Камила Кабељо и Шон Мендес маршираа во Мајами.

URL

На протестите беше присутна и Аријана Гранде.

URL

Меѓу другите кои ги поддржаа протестите се и Риз Видерспун, Бен Афлек, Теса Томсон, Кетрин Хајгл и многу други. 

URL
реклама

Живот

Како се прават 3 милиони лајкови за 12 часа? Прашајте ја Џеј Ло

Read more

Безбедност на велосипедистите: Кога во Скопје ќе се вози со 30 км/ч?

Read more

Како пандемијата ни го поремети чувството за време?

Read more

3.000 евра за милениче: Пандемијата ја зголеми побарувачката за расни кучиња

Read more

Магазин

  • play_arrow

Осум знаци дека пиете премногу кафе

Читај повеќе

Како се прават 3 милиони лајкови за 12 часа? Прашајте ја Џеј Ло

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Лазања со пилешко месо

Читај повеќе

Безбедност на велосипедистите: Кога во Скопје ќе се вози со 30 км/ч?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како пандемијата ни го поремети чувството за време?

Читај повеќе

3.000 евра за милениче: Пандемијата ја зголеми побарувачката за расни кучиња

Читај повеќе

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Читај повеќе
  • play_arrow

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Читај повеќе

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Читај повеќе